Cztery nowe modele przełączników NETGEAR ProSafe Plus

NETGEAR ogłosił premierę czterech nowych urządzeń z rodziny ProSafe Plus dla biznesu, a zwłaszcza dla rozwijających się przedsiębiorstw sektora MSP.

Przesyłanie sygnału za pośrednictwem globalnej sieci przestało ograniczać się do maili i zwykłych witryn internetowych. Tele i wideokonferencje na stałe goszczą w wielu, również polskich, firmach. Omawianie kluczowych kwestii i strategii jest na tyle istotne, że nie może dochodzić do sytuacji, gdy połączenie jest zakłócane, czy nawet przerwane. Jego stabilność zapewnia nie tylko odpowiednio szybkie łącze internetowe, ale również urządzenie do zarządzania nim, jakim jest przełącznik.

Grupa niezarządzalnych przełączników ProSafe Plus to urządzenia, które sprawdzą się zwłaszcza przy obsłudze telefonii internetowej, bezprzewodowych punktów dostępowych, transmisji wideo z kamer przemysłowych, a przede wszystkim do monitorowania sieci. Jest to doskonała propozycja dla tych, którzy wymagają od przełącznika wydajności, a nie potrzebują tak zaawansowanych urządzeń jak zarządzane switche. W skład grupy nowych urządzeń wchodzą: szesnastoportowy GS116E, dwudziestoczteroportowy JGS524E oraz ośmioportowy GS108E (bez funkcji PoE). Przełączniki te posiadają możliwość priorytetowej obsługi połączeń audio i wideo z funkcją Quality of Service. Dzięki przełącznikom Prosafe Plus można stworzyć VLAN, czyli wirtualną sieć lokalną, która podzieli jedno fizycznie istniejące urządzenie na większą liczbę urządzeń logicznych. Instalacja jest intuicyjna, a urządzenie, dzięki technologii „fan-less”, działa niezwykle cicho i nie przeszkadza w pracy.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu