Codemedia S.A. planuje debiut na NewConnect

Codemedia S.A., spółka świadcząca usługi w zakresie kompleksowej komunikacji w internecie oraz rozwiązań typu direct response, przygotowuje się do debiutu na NewConnect w pierwszym kwartale 2011 roku. To kolejna po SMT Software S.A. spółka z grupy kapitałowej Grupa ADV S.A., która zadebiutuje na rynku publicznym.

Codemedia S.A. dostarcza swoim klientom rozwiązania w ramach planowania i zakupu czasu oraz przestrzeni reklamowej w internecie, a także wsparcia działań związanych ze sprzedażą bezpośrednią.

W odróżnieniu od tradycyjnych domów mediowych w Polsce, Spółka specjalizuje się wyłącznie w obszarze mediów interaktywnych i direct response. Doświadczenie Spółki i dogłębna znajomość mediów interaktywnych oraz narzędzi marketingowych, zapewnia wysoką efektywność prowadzonych działań. Jakość usług Codemedia S.A. została doceniona w raporcie z badania satysfakcji klientów domów mediowych, opublikowanym w maju 2010 r. przez branżowe wydawnictwo Media i Marketing Polska, w którym Spółka zajęła pierwsze miejsce w sześciu kategoriach.

W ramach emisji prywatnej Spółka chce pozyskać środki, które planuje przeznaczyć na finansowanie dalszego rozwoju porfolio usług. Jednym z priorytetów jest budowa i rozwój własnej platformy do prowadzenia działań w ramach marketingu afiliacyjnego, która umożliwi Spółce bezpośrednią współpracę z wydawcami w modelu wynagrodzenia za sukces.

Cele strategiczne Spółki na lata 2011-2016 to – poza budową platformy afiliacyjnej – także badania oraz rozwój narzędzi analitycznych i optymalizacyjnych.

Konsekwentnie dążymy do umocnienia pozycji jednego z wiodących dostawców z zakresu wykorzystania mediów cyfrowych w komunikacji marketingowej. Codemedia S.A. zdobyła już zaufanie swoich klientów, co potwierdzają liczne wyróżnienia i referencje. Debiut na NewConnect to kolejny, bardzo ważny etap w rozwoju, a także szansa na uwiarygodnienie Spółki w oczach inwestorów i kontrahentów. – mówi Sławomir Kornicki, Prezes Zarządu Codemedia S.A.

Debiut Spółki na NewConnect przewidziany jest na I kwartał 2011 r. Poprzedzi go emisja prywatna realizowana przy współudziale Capital One Advisers sp. z o.o., Autoryzowanego Doradcy Spółki.

Źródło: Codemedia S.A.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu