Multikino w stolicy Pomorza Zachodniego

Szczecin to kolejne miasto w którym w ciągu trzech lat uruchomiony zostanie nowoczesny multipleks. Multikino będzie jednym z głównych najemców powstającego Centrum Handlowego Aleja Słońca. 

Na powierzchni 2 800 mkw. powstanie 9 nowoczesnych sal kinowych wyposażonych w projektory cyfrowe. Będzie to największy multipleks w województwie zachodniopomorskim.

– Umowa najmu powierzchni w Alei Słońca jest jedną z dziewięciu podpisanych w tym roku przez Multikino umów dotyczących nowych lokalizacji. To potwierdzenie konsekwentnie realizowanej przez nas strategii uruchamiania multipleksów w miastach powyżej 50 tysięcy mieszkańców, ale również wykorzystania szans zwiększenia swojej obecności w dużych aglomeracjach – podkreśla Piotr Zygo, prezes Multikina.

W 2010 roku Multikino podpisało już umowy najmu powierzchni pod nowe multipleksy w Rzeszowie, Słupsku, Kielcach, Bełchatowie, Jeleniej Górze, Katowicach, Lesznie oraz Olsztynie. W latach 2011-2013 zamierza uruchomić łącznie 14 nowych kin typu multipleks dysponujących 108 ekranami.

Centrum Handlowe Aleja Słońca w Szczecinie powstanie w sąsiedztwie CH Ster w Mierzynie. Łączna powierzchnia centrum wyniesie 38 000 mkw. Na dwóch poziomach zlokalizowanych będzie 150 sklepów i punktów usługowych oraz część rozrywkowa. Pięciopoziomowy parking obok centrum pomieści 1200 samochodów. Projekt centrum przygotowała pracowania Chapman Taylor. Centrum zostanie otwarte w 2013 r.

źródło/autor: Everest Consulting

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu