Grupa Kapitałowa Tele-Polska Holding S.A. bliżej akwizycji

Tele-Polska Holding S.A. poinformowała o podpisaniu listu intencyjnego w sprawie nabycia pakietu kontrolnego spółki telekomunikacyjnej Cool47 wyspecjalizowanej w świadczeniu usług dla obiektów komercyjnych. Podpisany list intencyjny gwarantuje TPH sześciomiesięczny okres wyłączności na negocjacje.

Cool47 Sp. z o.o. jest niewielkim multioperatorem telekomunikacyjnym z dużym potencjałem wzrostu. Działa na rynku obiektów komercyjnych, takich jak centra handlowe i obiekty biurowe. W zamian za inwestycje w budowę i zarządzanie infrastrukturą telekomunikacyjną, uzyskuje możliwość podpisania kontraktów długoterminowych (3, 5, 10 lat), na obsługę telekomunikacyjną obiektów na zasadach wyłączności. Na chwilę obecną Cool47 współpracuje z właścicielami największych sieci centrów handlowych na polskim rynku, m.in.: IKEA, DTC Renoma, Plaza Centers. W zakresie obsługi obiektów biurowych Cool47 współpracuje z właścicielami obiektów, jak również podjął współpracę z największymi podmiotami świadczącymi usługi Property Management m.in. Cushman&Wakefield.

Z naszej perspektywy potencjalny zakup spółki Cool47 to inwestycja w przewidywalny, rentowny i przyszłościowy biznes, który  doskonale wpisuje się w strategię rozwoju grupy.  A w szczególności, w plany rozwoju części detalicznej naszego biznesu. Spółka osiąga wysoką rentowność na realizowanych projektach i ma doskonałą bazę referencyjną ułatwiająca dalszy rozwój. Mimo niewielkich przychodów w porównaniu do całej grupy TPH, jeśli dojdzie do transakcji, Cool47 na pewno będzie miał istotny udział w osiąganym zysku  – powiedział Marek Montoya, członek zarządu Tele-Polska Holding S.A.

źródło/autor: MagnifiCo

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu