Przejdź do treści

„Wręczono wyróżnienia Raportu CSR”

Dziś odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnień „Raportu Społeczna Odpowiedzialność Biznesu” przez redakcję tygodnika Gazeta Finansowa. Wśród nagrodzonych za szczególne zaangażowanie w działalność CSR znalazły się m.in.: Jeronimo Martins Dystrybucja, CARITAS Polska, redakcja Super Expressu, SKOK-i, PKP PLK SA i DOZ SA.

Uroczystość wręczenia wyróżnień w V i VI edycji „Raportu Społeczna Odpowiedzialność Biznesu” została poprzedzona specjalną debatą pt. „Razem można więcej – jak budować pomosty między światem biznesu i mediów w zakresie pomocy potrzebującym”, w której wzięli udział przedstawiciele Kapituły Konkursu „Pracodawcy Godny Zaufania”: Krzysztof Przybył – Prezes Fundacji „Teraz Polska” oraz Sławomir Baczulis – Rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie, a także przedstawiciele laureatów „Raportu Społeczna Odpowiedzialność Biznesu”: Ks. Dariusz Kruczyński – Dyrektor Caritas Polska w Ełku, Hubert Biskupski – Z-ca redaktora naczelnego Super Express oraz przedstawiciel partnera wydarzenia: Donata Nowakowska – „Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o.

Raport Społeczna Odpowiedzialność Biznesu tygodnika Gazeta Finansowa publikowany jest co kwartał i w całości poświęcony obszarowi CSR. Ukazało się już sześć edycji Raportu. W każdym numerze wyróżniane są firmy i instytucje, które konsekwentnie realizują znakomicie przygotowane programy wsparcia ważnych społecznie obszarów. W raporcie znajdują się również artykuły ekspertów i liderów opinii publicznej, którzy radzą, jak poruszać się w obszarze działań CSR, bo warunkiem sukcesu jest nie tylko wkładanie serca w prowadzony biznes, ale też okazywanie tego serca potrzebującym.

– Kiedy decydowaliśmy w redakcji, by raz na kwartał publikować w Gazecie Finansowej specjalny dodatek poświęcony CSR, niektórzy wątpili, czy kryzys jest dobrym momentem na podejmowanie takiej inicjatywy – wspominał podczas uroczystości Piotr Bachurski, redaktor naczelny tygodnika Gazeta Finansowa – Obawy te były jednak niepotrzebne. Okazało się, że przedsiębiorcy doskonale zdają sobie sprawę, że właśnie teraz, kiedy trudno o pomoc i pieniądze, ich wsparcie ma szczególne znaczenie – dodał Bachurski.

Laureaci „Raportu Społeczna Odpowiedzialność Biznesu” – V i VI edycja:

V Edycja Raportu

  • Jeronimo Martins Dystrybucja, właściciel sieci spożywczej Biedronka, oraz CARITAS Polska za pomoc dzieciom z najuboższych rodzin i organizację corocznego Ogólnopolskiego Festynu Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka.
  • Redakcja Super Expressu i SKOK-i za realizację kampanii „Stop Wykluczeniu Finansowemu”, mającej na celu przybliżenie ludziom zagrożeń związanych ze zjawiskiem wykluczenia finansowego.

VI Edycja Raportu

  • PKP PLK SA za organizację konkursu “Pociąg na scenę”, mającego na celu edukację muzyczną dzieci i młodzieży.
  • DOZ SA za realizację programów ,,Senior” i ,,Dla Mamy i Maleństwa”  mających na celu pomoc w dofinansowaniu zakupu leków dla osób najbardziej potrzebujących.

Partnerem Uroczystości wręczenia wyróżnień „Raportu Społeczna Odpowiedzialność Biznesu” przez redakcję tygodnika Gazeta Finansowa jest spółka „Koleje Mazowieckie – KM”.

źródło/autor: Gazeta Finansowa