Przejdź do treści

Znamy już finalistów II. edycji ALL Wincanton

W ścisłym finale Akademickiej Ligi Logistyków Wincanton (ALL Wincanton) znalazło się 6 zespołów, które wykazały największą wiedzę podczas rozwiązywania logistycznych studiów przypadku. Już 2 i 3 grudnia, podczas konferencji na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, finaliści zmierzą się w ostatniej rundzie rozgrywek Ligi.

Do udziału w II. edycji ALL Wincanton zgłosiło się aż 29 studenckich zespołów z uczelni wyższych z całej Polski. Podczas etapu internetowego, uczestnicy rozwiązali 3 studia przypadków związanych z problemami logistycznymi. Sześć drużyn, które otrzymały najwyższą liczbę punktów za rozwiązania, zakwalifikowało się do Finału. Są to zespoły: LANISTAS z Politechniki Łódzkiej, KNLgroup z Politechniki Poznańskiej, ProLog z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, TRANSLOG z Akademii Morskiej w Gdyni oraz dwa zespoły z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu – KNML JIT 1 i KLMN JIT 2.

Wymienione drużyny spotkają się w Finale ALL Wincanton, który odbędzie się 2 i 3 grudnia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Podczas dwudniowej konferencji, finaliści zmierzą się z ostatnim zadaniem konkursowym, którego rozwiązanie zaprezentują przed Jury Konkursu oraz innymi uczestnikami ALL Wincanton. Zwycięski zespół odbędzie płatny staż zawodowy w firmie Wincanton, podczas którego zweryfikuje wiedzę teoretyczną w praktyce. Weźmie także udział w Forum Logistyki Wincanton 2011, dorocznych warsztatach logistycznych dla kadry zarządzającej branży TSL. Najlepsi uczestnicy otrzymają także nagrody rzeczowe – dyski zewnętrzne, drukarki, mini wieże.

Akademicka Liga Logistyków Wincanton odbywa się po raz drugi i jest inicjatywą skierowaną do studentów polskich uczelni wyższych, którzy wiążą swoją przyszłość zawodową z branżą TSL (transport, spedycja, logistyka). Organizatorami Konkursu są Naukowe Koło Logistyki DIALOG z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz operator logistyczny Wincanton. Partnerami konkursu są Krajowa Izba Doradców Podatkowych Oddział Śląski, Parlament Studencki UE w Katowicach oraz pub Poziom 3. Patronat medialny nad ALL Wincanton 2010 objęły czasopisma – Polska Gazeta Transportowa, Magazynowanie i Dystrybucja, Top Logistyk, radiostacje – Radio Kampus i Radio Express oraz portale internetowe – Moje Miasto Silesia (mmsilesia.pl), Studentnews.pl, Portal Finansowy GB.pl.