Makroterm uruchomił nową stronę internetową

przez | 30/11/2010

Firma Makroterm, lider na rynku rozwiązań odnawialnej energii dla domu, uruchomiła unowocześnioną wersję swojej oficjalnej strony internetowej. To jeden z elementów, które mają podnieść rozpoznawalność marki w Internecie oraz zwiększyć świadomość użytkowników w zakresie wykorzystania odnawialnych źródeł energii. 

Nowa strona Makroterm.pl charakteryzuje się przede wszystkim większą funkcjonalnością i bardziej przejrzystą formą prezentowanych na niej informacji. Strona jest także bardziej atrakcyjna wizualnie, a jej nowy design lepiej odpowiada profilowi firmy. Obok szczegółowych informacji przedstawiających wszystkie produkty Makroterm, na stronie można znaleźć także pełną listę dystrybutorów firmy oraz takie narzędzia jak kalkulator kosztów ogrzewania oraz konfigurator ogrzewania. To ostatnie narzędzie pozwala w wygodny sposób określić, jakie elementy powinny znaleźć się w naszym domowym systemie ogrzewania, dostosowując te dane do powierzchni domu i ilości zamieszkujących go osób. Bardziej rozbudowana została też część dla instalatorów – podstawowe instrukcje dotyczące obsługi, montażu oraz schematy instalacyjne dostępne są obecnie do pobrania w formacie PDF.

Firma podejmuje także inne działania w Internecie, takie jak prowadzenie bloga poświęconego energii odnawialnej: odnawialnecieplo.pl, oraz działania w serwisach społecznościowych.

„Zależy nam na tym, aby zwiększać u ludzi świadomość tego, czym jest energia odnawialna oraz jakie korzyści płyną z jej wykorzystania. Niewiele osób zdaje sobie bowiem sprawę z tego, że technologie oparte na ekologicznej energii są dziś powszechnie dostępne, oraz że każdy może użyć ich do taniego ogrzania własnego domu.” – mówi Agnieszka Golik, kierownik marketingu firmy Makroterm.

Wiedza na temat energii odnawialnej jest wciąż niewielka wśród Polaków, pomimo faktu, że zarówno w Polsce, jak i na świecie szybko rośnie ilość inwestycji ukierunkowanych na jej wykorzystanie. Według prognoz Ministerstwa Gospodarki, w ciągu najbliższych dziesięciu lat technologia solarna stanie się w Polsce powszechna, a ogólna powierzchnia kolektorów słonecznych zainstalowanych na terenie naszego kraju powiększy się 30-krotnie w stosunku do dnia dzisiejszego.

źródło/autor: Makroterm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.