LCP wdraża moduł SAP do obsługi nieruchomości

przez | 30/11/2010

London & Cambridge Properties Polska Sp. z o.o. uruchamia moduł SAP Business One do pełnej obsługi nieruchomości komercyjnych. Jest to dedykowane rozwiązanie branżowe, jedyne tego typu dla systemu SAP, stworzone przez firmę SUPREMIS.

LCP jest jednym z największych graczy na rynku nieruchomości i prywatnych funduszy inwestycyjnych w Europie. W 2005 roku firma rozpoczęła działalność w Polsce, stawiając sobie za cel podbicie rynku nieruchomości komercyjnych. Zarządza m.in. Centrum Handlowym Siódemka w Elblągu, Świerczewo w Poznaniu oraz Galerią Emka w Koszalinie.

Każdy obiekt wymaga zarządzania kalendarzem konserwacji, ewidencję przeglądów i napraw oraz rozliczania kosztów eksploatacji nieruchomości. Do tego dochodzi rejestracja indywidualnych umów i ich warunków, rozliczanie mediów według różnych stawek oraz ewidencja gwarancji i zabezpieczeń. W obszarze zarządzania polskim oddziałem, LCP sprawnie wspiera oprogramowanie do zarządzania SAP Business One. Natomiast usprawnienie obsługi najemców nieruchomości wymagało wprowadzenia rozszerzenia funkcjonalnego dla systemu SAP.

„Moduł Property Management for use with SAP Business One stworzyliśmy z myślą o zarządcach nieruchomości komercyjnych. Połączenie możliwości oprogramowania SAP z zdobytą wiedzą branżową SUPREMIS okazało się strzałem w dziesiątkę. W rezultacie właściciele nieruchomości otrzymują system do zarządzania firmą, sprawdzający się również w jednostkach powiązanych z kapitałem zagranicznym. System zgodny z polskimi i międzynarodowymi standardami rachunkowości, umożliwiający skonsolidowane raportowanie w wielu językach oraz funkcjonalność dedykowaną dla branży. Nie mam tu na myśli jedynie fakturowania seryjnego czy rejestru umów z Najemcami, ale kompleksowe rozwiązanie informatyczne do pełnego zarządzania centrami handlowymi czy powierzchniami biurowymi.” – oznajmia Wojciech Niemiec, prezes firmy wdrożeniowej SUPREMIS Sp. z o.o.

Rozwiązanie branżowe Property Management usprawnia zarządzanie m.in. podwarszawskim centrum handlowym Maximus oraz katowickim budynkiem biurowym Centrala ING Banku Śląskiego. Autorskie rozwiązanie SUPREMIS wspiera również obsługę zgłoszeń od najemców nieruchomości należących do firmy Cushman&Wakefield.

Końcem marca 2011 roku dedykowane rozwiązanie będzie działać w przeszło 10 spółkach London & Camgridge Properties. Rozszerzenie funkcjonalności SAP Business One będzie połączone z aktualizacją z wersji SAP Business One 2007A na najnowszą wersję 8.8.

źródło/autor: supremis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.