DekorProjekt – strategia sukcesu

przez | 30/11/2010

Jak w 2 miesiące zdobyć ponad 3000 fanów na Facebooku? Jak przekonać prawie 40 projektantów do współpracy? Jak pozyskać ponad 70 unikatowych projektów wnętrz? Strategia sukcesu – DekorProjekt.pl.

Portal DekorProjekt.pl działa od 2 miesięcy. Najpierw, grupa pasjonatów analizowała potrzeby przyszłych klientów, zbierała pomysły i testowała różne rozwiązania. Po przygotowaniu próbnych projektów i wysłaniu do potencjalnych klientów z prośbą o opinie, twórcy otrzymali wyniki badań focusowych. Po wprowadzeniu poprawek można było zacząć kompletować ekipę. Właścicielka postanowiła, że to, co może, zleca specjalistom, na zewnętrz. Na stałe zatrudniła tylko informatyka i koordynatora współpracy z projektantami. Strategia okazała się skuteczna.

Pierwszy korek od szampana wystrzelił po podpisaniu pierwszej umowy ze studiem projektowym. Czemu projektanci decydują się na współpracę z DekorProjekt.pl? Ponieważ portal umożliwia skuteczną sprzedaż ich projektów oraz promocję najlepszych architektów wnętrz. DekorProjekt.pl nie ogranicza, a wręcz rozszerza spektrum możliwości dla projektantów. Obok współpracy z projektantami kluczowa okazało się promocja zupełnie innowacyjnej usługi na polskim rynku, jaką wprowadziło DekorProjekt.pl. W ręce użytkowników został oddany portal, który odwracał dotychczasowy model współpracy projektanta wnętrz i klienta. Dzięki DekorProjekt.pl klienta od wymarzonego projektu jego M dzielą tylko 3 kroki.  

Komunikacja z użytkownikami DekorProjekt.pl odbywa się poprzez popularny portal społecznościowy – Facebook. DekorProjekt.pl założył i prowadzi własny fan page, do którego co tydzień dołącza kilkuset fanów. Co ich przyciąga? Ciekawe, inspirujące informacje nie tylko promujące firmę. Na portalu zamieszczanych jest wiele postów z zakresu dekoracji wnętrz, najnowszych trendów, bieżących wydarzeń branżowych. Fan page staje się nie tylko inspiracją, ale także miejscem wymiany doświadczeń. Można tu też wygrać drobne nagrody. Najciekawsze posty nagradzane są miarkami do mierzenia mieszkania lub innym przydatnym gadżetem. Po dwóch miesiącach istnienia fan page’a przyszedł czas na budowanie skali. Na Mikołajki, DekorProjekt.pl wraz z partnerami – Meble VOX, iSzafy.pl oraz Dekoria.pl zaproponuje fanom dedykowany konkurs na specjalnie zbudowanej do tego aplikacji. Konkurs potrwa do końca roku i będzie promowany na tablicach każdego z partnerów.

Fan, który weźmie udział w konkursie, wybierze, z sześciu zaproponowanych, „swoją wymarzoną sypialnię” i w krótkim opisie przekona swoich znajomych i organizatorów, że to on powinien ją wygrać.

Nagrodą w konkursie będzie projekt sypialni, bon na kolekcję mebli, meble do zabudowy oraz artykuły tekstylne. Z 10 osób, które uzbierają największą ilość głosów jury, w skład, którego będzie wchodziła jedna osoba z każdej firmy organizującej akcje wybierze najciekawsze hasło.

źródło/autor: JUSTA PR