PGE Arena Gdańsk w Internecie

Jamel Interactive stworzył wirtualne oblicze PGE Areny – jednego z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Europie. Realizacja obejmuje zarówno nową stronę stadionu, jak również dedykowaną aplikację facebookową – Wirtualny Stadion.

Strona internetowa PGE Arena Gdańsk (www.pgearena.gdansk.pl) ma być aktywnym źródłem informacji o planowanych wydarzeniach sportowych oraz kulturalnych. Jej grupę docelową stanowią głównie odbiorcy imprez masowych, stąd też elementem dominującym serwisu jest dynamiczny moduł aktualności oraz łatwy dostęp do informacji przydatnych gościom obiektu, takich jak lokalizacja czy dojazd.

„Chcieliśmy spojrzeć na stadion jak na żywy organizm, a nie tylko jak na ciekawy obiekt sportowy. Obecnie stadiony koncentrują w sobie funkcje zarówno sportowe, rekreacyjne oraz kulturalne, co wymaga wprowadzenia większej dynamiki informacyjnej.” – mówi Michał Rumiński, communication specialist w Jamel Interactive.

Dla inwestora ważne było także zaakcentowanie w strukturze strony funkcji biznesowych obiektu. W tym celu stworzono odrębną podstronę skierowaną do osób zainteresowanych ofertą konferencyjną, gastronomiczną czy też prestiżową – loże VIP, miejsca biznesowe.

Kompleksowość działań podczas tworzenia internetowego wizerunku PGE Areny wymagała również zagospodarowania obszaru mediów społecznościowych.

„Rzadko który obiekt sportowy angażuje w sposób aktywny internautów. Chcieliśmy to zmienić i dać użytkownikom Facebooka możliwość zasiadania na wirtualnych trybunach PGE Areny”  – dodaje Michał Rumiński, communication specialist w Jamel Interactive.

Dostarczona przez Jamel Interactive aplikacja „Wirtualny Stadion” pozwala użytkownikom Facebooka stworzyć własny awatar oraz zająć miejsce w jednym z sektorów PGE Areny. Podobnie jak na prawdziwym stadionie ilość miejsc na wirtualnych trybunach jest ograniczona do 42000.

Aplikacja umożliwia także zapraszanie znajomych, przypisanie swojemu awatarowi komentarza oraz wysyłanie wiadomości.

Wirtualny Stadion dostępny jest poprzez profil PGE Areny na portalu Facebook (www.facebook.com/PGEArena).

PGE Arena Gdańsk jest stadionem budowanym od podstaw, na którym rozgrywane będą mecze ligowe, pucharowe i międzynarodowe, organizowane koncerty największych gwiazd światowego formatu, a także sympozja, kongresy i konferencje. Będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Europie klasy elite.

źródło/autor: Jamel Interactive

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu