Nowa strategia

Stowarzyszenie MANKO, organizator kampanii społecznych Lokal Bez Papierosa i Polska Bez Dymu nawiązało współpracę z firmą Strategia.tel SA. Efektem współpracy jest mobilna platforma komunikacyjno-informacyjna – lokalbezpapierosa.tel. Serwis ten jest dostępny ze wszystkich urządzeń z dostępem do Internetu, a przede wszystkim telefonów komórkowych .

Odliczanie zakończone, ustawa zakazująca palenia w miejscach publicznych stała się faktem. Powoli właściciele i przede wszystkim odwiedzający lokale przyzwyczajają się do myśli, że popielniczka na stoliku jest już zbędna (z wyjątkiem lokali, które mają do dyspozycji osobne, dobrze wentylowane pomieszczenie przeznaczone do palenia). Niby sprawa nie wymaga już komentarza i wydaje się prosta – tam gdzie zobaczymy przekreślonego papierosa – nie zapalimy. A jednak w praktyce nie tak łatwo od razu znaleźć miejsce przyjazne niepalącym, lokal który definitywnie rzucił palenie.

Konkretnie – jeśli będziemy w mało nam znanym mieście lub w mieście znanym, ale bez pomysłu gdzie pójść, słowem w każdej sytuacji, wystarczy, że wpiszemy w przeglądarkę telefonu adres: lokalbezpapierosa.tel zawierający dane ponad 1000 lokali w Polsce gdzie uwaga: nie palimy wcale!

Instrukcja obsługi serwisu jest bardzo prosta. Na stronie głównej należy wejść w zakładkę: wybierz miasto, a następnie kliknąć interesującą kategorię: bar/pub, restauracja, kawiarnia itd., lub przewinąć stronę dalej na spis konkretnych lokali bez papierosa. Którąkolwiek drogę wybierzemy otrzymamy kompletne dane kontaktowe wybranego miejsca.

Adres tego mobilnego przewodnika warto zaznaczyć już dziś w zakładce i być spokojnym, że gdziekolwiek się znajdziemy, serwis lokalbezpapierosa.tel pomoże nam trafić w dobre miejsce, a dla zapobiegliwych, nawet zarezerwować stolik, by mieć pewność, że nie będzie na nim popielniczki.

Kampania społeczna Lokal Bez Papierosa od pamiętnej daty 15 listopada 2010 – wejścia w życie zakazu palenia w miejscach publicznych, zmienia swój charakter. Od tej pory w sieci „lokali bez papierosa” znajdować się będą tylko lokale z całkowitym zakazem palenia. Dodatkowo kolejną nowością w dalszym planie działań kampanii będzie włączanie do sieci innych obiektów publicznych – kulturalnych i sportowych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu