iSecure wspiera rynek e-Commerce

Według badania Deloitte „Zakupy świąteczne 2010” w tym roku w Internecie prezenty chce kupić 30 proc. Polaków. W porównaniu z ubiegłym rokiem to prawie 10 proc. więcej kupujących w sieci.

Warto pamiętać, że w przypadku zakupów świątecznych przez internet należy zadbać o nasze dane osobowe, czyli korzystać z portali, które gwarantują bezpieczeństwo naszych danych. Na fali zaczynającej się właśnie przedświątecznej gorączki zakupów w Internecie, firma iSecure sfinalizowała trzy umowy dotyczące wsparcia firm działających w obszarze e-Commerce (sklepy: Zombie Art T-Shirts, Fashionidea.pl oraz sklepy należące do spółki Etin Group: Krainaherbaty.pl, Krainakawy.pl i Krainaziól.pl). „Działamy w myśl zasady: jeśli chcesz, aby coś było zrobione dobrze, powierz to lepszym od Ciebie w danej dziedzinie, dlatego też oddajemy nasze pomysły w obróbkę profesjonalistom.” – komentuje współpracę z iSecure Wioletta Świątkowska, właścicielka sklepu fashionidea.pl i firmy FDH IDEA, będącej dystrybutorem włoskiem marki odzieżowej CLASS w Polsce.

Usługi świadczone przez iSecure dla e-Commerce dotyczą kompleksowej pomocy obejmującej doradztwo w zakresie ochrony danych osobowych (m.in. przeprowadzenie audytu zgodności z właściwymi przepisami, pomoc przy opracowaniu właściwych klauzul, opracowanie polityki bezpieczeństwa oraz instrukcji zarządzania systemem informatycznym służącym do przetwarzania danych) oraz wsparcie w zakresie wypełniania obowiązków nakładanych na sklepy internetowe przez ustawy: o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny.

„Do tej pory właściciele sklepów internetowych uważali, że usługi doradcze w zakresie ochrony danych osobowych czy też innych aspektów prowadzenia biznesu w sieci są dostępne jedynie dla największych i wiążą się z koniecznością wydania naprawdę dużej kwoty pieniężnej. Finalizując ostatnie umowy z firmami działającymi w obszarze e-Commerce staramy się pokazać, że z profesjonalnych usług konsultingowych mogą korzystać również małe podmioty działające w sektorze MSP, a mit o niedostępności usług z uwagi na wysokie koszty jest… tylko mitem.” – mówi Maria Lothamer, Wiceprezes Zarządu iSecure.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu