W Gdańsku odbędzie się pierwsza w Polsce konferencja blogerów

Gdańsk – kandydat do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016,  jako pierwsze miasto w Polsce, organizuje międzynarodowe forum poświęcone polskiej blogosferze i nowym mediom – Blog Forum Gdańsk 2010. Opiekunem merytorycznym projektu jest Citybell Consulting. 

Ponad 130 blogerów z całej Polski, 20 prelegentów i panelistów oraz przedstawiciele czołowych mediów spotkają się 11-12 grudnia w mieście wolności, aby przedyskutować kluczowe zagadnienia związane z komunikacją w internecie.

Gwiazdami tegorocznej konferencji są amerykański analityk cyfrowy, socjolog i futurysta – Brian Solis, Sami Ben Gardhia – tunezyjski bloger monitorujący wolność słowa w sieci oraz Arzu Geybullayeva, jedna z niewielu blogerek w Azerbejdżanie piszących po angielsku. Spośród polskich blogerów udział w gdańskim Forum potwierdzili m.in.: Igor Janke (salon24.pl), Eliza Mórawska (whiteplate.blogspot.com), Kominek (Kominek.in), Artur Kurasiński (AK74.pl), Grzegorz Marczak (Antyweb.pl), Maciej Budzich (blog.mediafun.pl), Natalia Hatalska (hatalska.com).

Dwudniowe Forum, podzielone na kilka bloków tematycznych, poruszy m.in. takie zagadnienia jak: partycypacja blogosfery w kulturze oraz życiu społecznym, współpraca blogerów ze środowiskiem dziennikarskim i branżą PR czy wykorzystanie internetu w komunikacji biznesowej. Eksperci i praktycy z różnych dziedzin postarają się wspólnie odpowiedzieć na pytanie, czy blogosfera ma charakter twórczy – inspiruje media tradycyjne do podejmowania nowych tematów, czy też raczej odtwórczo konsumuje treści, które zostały wyprodukowane przez innych. Nie zabraknie zagadnień związanych z wolnością: czy da się wyznaczyć granice wolności słowa w internecie? Czy bloger może napisać wszystko i nie ponieść za to żadnych konsekwencji?

Gdańsk, jako pierwsze miasto w Polsce, organizuje międzynarodowe forum poświęcone polskiej blogosferze i nowym mediom. Przyczynia się do tego nowoczesne myślenie Gdańska o kulturze. To tutaj dyskutuje się na tematy wolności, także w kontekście internetu. – Gdańsk od dawna konsekwentnie tworzy wizerunek miasta wolności. Ma on swoje źródło we wspaniałej historii tej metropolii, ale co ważniejsze, odnosi się także do tego, jakim miejscem Gdańsk jest dziś. Smak twórczego fermentu można poczuć tu na każdym kroku. W Gdańsku kultura, podobnie jak i w blogosferze, powstaje oddolnie i spontanicznie. Dlatego właśnie tu tworzymy Blog Forum Gdańsk – mówi Anna Zbierska, Dyrektor Biura Prezydenta ds. Promocji Miasta.

Konferencja, którą współorganizujemy z Miastem Gdańsk jest podjęciem dialogu pomiędzy miastami, organizacjami, instytucjami publicznymi a środowiskiem blogerów w Polsce. Zdaniem Anny Proszowskiej-Sala, Dyrektor Zarządzającej Citybell Consulting – Środowisko blogerów może mieć istotny wpływ na rozwój kultury oraz kształtowanie poglądów i opinii społecznych. Dotychczas blogerzy nie mieli dużej interdyscyplinarnej konferencji, która byłaby okazją do dyskusji nad wyzwaniami, barierami i kodeksem etycznym tej formy komunikacji. Mamy zaszczyt pełnić opiekę merytoryczną konferencji, która jest odpowiedzią na od dawna artykułowane potrzeby środowiska. Jestem przekonana, że Blog Forum Gdańsk na stałe zaistnieje na mapie ważnych wydarzeń w Polsce.

Pierwszym krokiem do udziału w gdańskim Forum jest wypełnienie formularza rejestracyjnego. Rejestracja nie jest jednoznaczna z udziałem w konferencji. Ocenie nadesłanych zgłoszeń będą podlegały staranność wypełnienia formularza, uzasadnienie chęci uczestnictwa w forum oraz jakość i aktualizacja bloga prowadzonego przez osobę rejestrującą się. Ze względu na rangę wydarzenia, spośród nadesłanych zgłoszeń, organizatorzy zastrzegają możliwość zaproszenia do udziału w forum twórców najlepszych blogów.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Uczestnik pokrywa jedynie koszty transportu. Ilość miejsc jest ograniczona.

źródło/autor: Citybell Consulting

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu