Pierwszy polski sklep certyfikowany przez Trusted Shops

Fitness4you.pl jako pierwszy polski sklep otrzymał znany w Europie certyfikat Trusted Shops.

Polscy internauci mogą kupować w pełni bezpiecznie dzięki unikalnej gwarancji Trusted Shops. Otrzymają mianowicie zwrot pieniędzy w sytuacji, gdy towar do nich nie dotrze, lub też gdy z jakiegokolwiek powodu będzie im przysługiwało prawo do zwrotu wydanej na zakupach sumy. Aby skorzystać z tej gwarancji wystarczy, by kupujący zarejestrował się w programie Trusted Shops tuż po złożeniu zamówienia.

Przyznanie certyfikatu sklepom poprzedzone jest drobiazgowym audytem, w czasie którego prawnicy z Trusted Shops sprawdzają, czy właściciele sklepów stosują się do krajowych i europejskich przepisów oraz wymogów chroniących konsumentów.

Dla klientów Fitness4you.pl, certyfikat jest znakiem potwierdzającym, że mogą czuć się bezpiecznie podczas całego procesu zakupowego.

– „ Na bezpieczeństwo zakupów składa się wiele czynników” – mówi Jean-Marc Noël, założyciel i dyrektor zarządzający Trusted Shops. „W sklepie internetowym nie jesteśmy w stanie bacznie przyjrzeć się sprzedawcy i ocenić, czy możemy zaufać jego przedsięwzięciu. Z tego powodu Trusted Shops robi to za konsumentów – razem z zespołem prawników sprawdzamy, m.in. czy polityka ochrony danych osobowych, warunki oraz procedury płatności nie naruszają praw konsumentów”.

Fitness4you.pl działa na rynku od 7 lat. Jest jednym z najstarszych i największych sklepów specjalizujących się w sprzedaży sprzętu sportowego i fitness. Oferuje kilkaset produktów dla osób dbających o aktywność ruchową .

– „Jesteśmy dumni z przyznanego nam certyfikatu” – komentuje Szymon Jońca, zarządzający sklepem Fitness4you.pl.  –„Procedura włączania do programu wymagała od nas potwierdzenia, iż spełniamy każde z ponad 100 surowych kryteriów Trusted Shops. Wierzymy,  że  zaowocuje to jeszcze większym zaufaniem klientów do naszego sklepu i poszerzeniem grona zadowolonych użytkowników sprzętu fitness. Spełnienie wszelkich formalnych i prawnych kryteriów stawianych przez Trusted Shops pozwala nam stanąć w jednym szeregu z kilkoma tysiącami zaufanych sklepów Trusted Shops w całej Europie” – dodaje. 

źródło/autor: Trusted Shops

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu