Licytacja zdjęć z sesji „Anny dla Anny Dymnej” w WP

W kolejnej aukcji prowadzonej przez Wirtualną Polskę na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, licytowane są zdjęcia z sesji „Anny dla Anny Dymnej”, oryginalna biżuteria oraz limitowane poduszki od Michała Bajora z ręcznie wyszywanymi fragmentami jego wierszy.

Aukcja realizowana będzie do 8 grudnia pod adresem annydlaanny.wp.pl. Tym razem podczas licytacji użytkownicy mogą powalczyć o zdjęcia ze specjalnej sesji zdjęciowej. Uczestniczyły w niej: Anna Dymna, Anna Dereszowska, Anna Maruszeczko, Anna Guzik, Anna Korcz, Anna Samusionek oraz Anna Mirska-Perry. Chciałam pokazać kobiety sukcesu, Anny, które są zdeterminowane, silne ale także czułe na los innych – wyjaśnia pomysłodawczyni sesji, Anna Mirska-Perry. Anny na fotografiach kontrastują z mglistym, industrialnym tłem, które ma odzwierciedlać trudny świat osób niepełnosprawnych.

Oprócz zdjęć z sesji, na aukcji wystawionych jest 10 poduszek od Michała Bajora z wyszytymi fragmentami jego poezji, a także nowoczesna biżuteria o interesującym wzornictwie: naszyjniki, kolczyki, bransoletki, gadżety do telefonu (zawieszki) czy spinki do koszul.

Dotychczas, dzięki przeprowadzonym przez Wirtualną Polskę licytacjom, udało się przekazać na cele charytatywne kwotę blisko 125.000 zł! Większość aukcji była realizowana dla Fundacji Anny Dymnej ‘Mimo Wszystko’. Licytowaliśmy m.in. kombinezon Roberta Kubicy, narty i kurtkę Adama Małysza a także suknię wieczorową – specjalnie zaprojektowaną w tym celu przez Teresę Rosati – wyjaśnia Przemysław Zbróg, koordynator projektu w Wirtualnej Polsce.

Całkowity dochód z aukcji  zostanie przeznaczony na pomoc Kasi Wolińskiej i Amandzie Kępińskiej. Kasia od urodzenia choruje na Zespół Jadassohna. Porusza się na wózku inwalidzkim. Potrzebuje wsparcia na kupno mieszkania w Warszawie, dzięki któremu będzie mogła kontynuować leczenie i rehabilitację. Na ten cel potrzebne jest ok. 80 tys. zł. Amanda urodziła się z wadą rąk. Brakuje jej sześciu palców. Przeszła kilka operacji. Potrzebuje protez, które kosztują ok. 60 tys. zł.

Piąta edycja Wielkiej Gali Anny dla Anny Dymnej odbędzie się 13 grudnia w Warszawie. Jej celem jest, jak zwykle, wsparcie podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Patronat nad Galą objęła Wirtualna Polska.

źródło/autor: Wirtualna Polska

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu