Budowa londyńskiej Wieży ArcelorMittal Orbit rozpoczęta

W londyńskim Parku Olimpijskim zostały właśnie położone fundamenty pod najwyższą rzeźbę w Wielkiej Brytanii – Wieżę ArcelorMittal Orbit. Spiralna konstrukcja o wysokości 114 m, złożona z elementów stalowych, została zaprojektowana przez zdobywcę wielu nagród, Anisha Kapoora we współpracy ze znanym inżynierem budownictwa, Cecilem Balmond. Ponad 19 mln z 22,3 mln funtów, na jakie wyceniona jest inwestycja, pokryje ArcelorMittal, pozostałą kwotę (3,1 mln funtów) przekaże Londyńska Agencja Rozwoju. Budowa nowego symbolu Londynu zostanie ukończona do marca 2012 roku.

– Dzięki ArcelorMittal i Lakshmiemu Mittalowi widokiem ArcelorMittal Orbit będziemy mogli się cieszyć w Londynie jeszcze długo po zakończeniu Olimpiady i Paraolimpiady – powiedział 4 listopada 2010 r. burmistrz Londynu, Boris Johnson podczas spotkania w Parku Olimpijskim z dyrektorem generalnym i prezesem ArcelorMittal Lakshmim Mittalem, Anishem Kapoorem i Andrew Altmanem, dyrektorem Olympic Park Legacy (OPL), instytucji odpowiedzialnej za Park po zakończeniu Igrzysk.

– Kiedy patrzę na początek budowy nowego symbolu Londyńskiej Olimpiady i Paraolimpiady w 2012 r., odczuwam ogromną osobistą satysfakcję, że stało się to możliwe dzięki nam. Mam nadzieję, że Wieża ArcelorMittal Orbit stanie się punktem orientacyjnym w powstającym Parku Olimpijskim im. Królowej Elżbiety i że będzie atrakcją znacznie dłużej, niż same rozgrywki. Liczę też, że wszystkim odwiedzającym będzie przypominać o wszechstronnym zastosowaniu stali – powiedział Lakshmi Mittal, dyrektor generalny i prezes ArcelorMittal.

źródło/autor: ArcelorMittal

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu