Quest Software przejmie BakBone

Quest Software zawarł porozumienie w sprawie przejęcia BakBone Software – jednego z czołowych dostawców oprogramowania do ochrony danych. Firma BakBone Software z siedzibą w San Diego (USA) dostarcza rozwiązania do ochrony danych w czasie rzeczywistym, deduplikacji i replikacji, tworzenia kopii zapasowych oraz odzyskiwania danych. Zgodnie z warunkami porozumienia, zakończenie transakcji przejęcia o wartości ok. 55 milionów USD planowane jest na pierwszy kwartał 2011 roku.

Przejęcie firmy BakBone Software i technologii do ochrony danych w środowiskach heterogenicznych pozwoli Quest Software rozszerzyć portfolio posiadanych już rozwiązań do ochrony danych środowisk wirtualnych, bazodanowych i aplikacji, które obejmuje takie narzędzia jak: vRanger Pro; LiteSpeed for Microsoft SQL Server i Oracle; Recovery Manager for Microsoft Exchange, SharePoint, Active Directory; SharePlex for Oracle.

Doug Garn, CEO i prezes Quest Software:

„Przejęcie BakBone to istotny krok w rozwoju naszej firmy, który pozwoli na rozszerzenie naszego portfolio produktów i umożliwi zwiększenie udziałów w rynku ochrony danych. Chcemy również rozwijać i wykorzystywać technologie BakBone w nowych rozwiązaniach, które pomogą uporać się z jednym z kluczowych problemów dla każdej organizacji – zarządzaniem coraz większą ilością danych.”

Steve Martin, tymczasowy CEO i CFO BakBone:

„Cieszymy się, że zawarliśmy to porozumienie. Quest Software ma doświadczenie w rozpoznawaniu na rynkach wschodzących nowych technologii i rozpowszechnianiu ich wśród klientów na całym świecie. Dlatego jesteśmy pewni, że w ramach grupy Quest Software nasze produkty i technologie odniosą jeszcze większy sukces.”

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu