Powstał silny gracz na rynku budowlanym

Giełdowy Instal Lublin został przejęty przez akcjonariuszy AWBUD. Trwa reorganizacja. Powstała silna grupa budowlana, wyspecjalizowana w kompleksowej obsłudze inwestycji w przemyśle, ekologii, drogownictwie i budownictwie ogólnym.

Po przejęciu Instalu Lublin S.A. przez akcjonariuszy AWBUD we wrześniu 2010, rozpoczął się proces reorganizacji Grupy. Akcjonariusze Instalu Lublin S.A. na Walnym Zgromadzeniu w dniu 20 grudnia 2010 r. mają zgodzić się na rozpoczęcie prac związanych z połączeniem spółki z Awbudem. Transakcja ma przebiegać w dwóch etapach. Najpierw z giełdowego Instalu Lublin część produkcyjna zostanie wniesiona aportem do Instalu Lublin sp. z o.o. Proces ten ma dokonać się na przełomie 2010 i 2011 roku.

Następnie Instal Lublin S.A. połączy się z Awbudem sp. z o.o. w którym ma 100% udziałów (poprzez przejęcie całego majątku), zmieniając nazwę na Awbud S.A. – Taka formuła powstania nowej grupy budowlanej jest naszym zdaniem najbardziej przejrzysta i pozwala dokonać tej transakcji relatywnie szybko – mówi Przemysław Milczarek, prezes zarządu Instalu Lublin S.A.

Po zmianach organizacyjnych, które powinny zakończyć się w I kwartale 2011 roku, Grupa Awbudu będzie składała się z giełdowej spółki-matki zajmującej się projektowaniem oraz realizacją kontraktów w generalnym wykonawstwie oraz z trzech firm zależnych, wyspecjalizowanych w działalności instalacyjnej, produkcji materiałów nawierzchniowych materiałów budowlanych dla drogownictwa oraz pracach żelbetowych. – Powstanie grupa o sprzedaży ponad 300 mln zł rocznie, co oznacza miejsce w drugiej dziesiątce holdingów budowlanych w Polsce. Naszym celem jest kompleksowa obsługa procesów inwestycyjnych dla naszych klientów, od projektowania, przez kompleksową budowę, podwykonawstwo oraz dostarczanie wybranych produktów budowlanych. Będziemy koncentrować się na ofercie dla budownictwa przemysłowego, użyteczności publicznej, ochrony środowiska, budownictwa drogowego, a także budownictwa ogólnego – mówi Michał Wuczyński, prezes AWBUD sp. z o.o. – Nasze plany zakładają zajęcie pozycji lidera rynku przez każdą ze spółek zależnych. Spółka matka ma dynamicznie rosnąć realizując wybrane specjalizacje.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu