Osiedle Majowe – nowa inwestycja SGI w Łodzi

Firma SGI Baltis rozpoczęła realizację nowej inwestycji mieszkaniowej w Łodzi – Osiedle Majowe. Na Zarzewie powstanie kompleks sześciu budynków o łącznej powierzchni użytkowej 17 800 mkw. Inwestycja realizowana będzie w trzech etapach, zakończenie pierwszej fazy prac planowane jest na IV kwartał 2012 roku.

Przy ul. Przybyszewskiego powstaje nowe osiedle mieszkaniowe składające się z 6 budynków – trzech 6-piętrowych i trzech 7-piętrowych. Do dyspozycji mieszkańców oddanych zostanie 306 nowoczesnych mieszkań z 312 miejscami parkingowymi zlokalizowanymi na terenie osiedla oraz w podziemnych kondygnacjach. Autorami projektu architektonicznego są Tomasz Głażewski oraz Michał Gola z łódzkiej pracowni projektowej 4Design.

„Projekt inwestycji został stworzony z myślą o ludziach, którzy cenią bliskość przyrody, a także komfort, spokój i wygodę. Rozległe i dobrze zagospodarowane tereny zielone pozwolą na aktywne spędzanie wolnego czasu i odpoczynek. Dogodna lokalizacja w niedalekiej odległości od centrum miasta, wysoki standard i przystępność cen sprawią, że Osiedle Majowe będzie atrakcyjną propozycją dla osób poszukujących mieszkania” – mówi Grzegorz Kawecki, wiceprezes SGI Baltis.

Osiedle wyróżniać będzie połączenie tradycyjnej formy architektonicznej z nowoczesnymi elementami wykończenia. Klatki schodowe zaprojektowane będą z uwzględnieniem najdrobniejszych szczegółów, takich jak oświetlenie, ciepła kolorystyka ścian czy eleganckie płytki gresowe na podłogę. Wszystkie kondygnacje budynku połączą cichobieżne windy, a do garażu podziemnego prowadzić będzie nowoczesna, w części ażurowa, brama wjazdowa. Bezpieczeństwo i wygodę mieszkańców zapewnią drzwi antywłamaniowe, monitoring, oświetlenie sterowane czujnikami ruchu oraz rolety zewnętrzne zamontowane we wszystkich oknach mieszkań, znajdujących się na parterze.

Osiedle Majowe to 6 inwestycja mieszkaniowa SGI Baltis w Łodzi. Dotychczas zostało oddane do użytku osiedle Podolski Park, zlokalizowane również na terenie Zarzewia oraz I i II etap Barcińskiego Parku. W trakcie realizacji pozostaje Osiedla Świtezianki, a także III, kluczowy etap Barcińskiego Parku, w ramach którego powstanie m.in. 60 loftów oraz przeprowadzona rewitalizacja starych fasad budynków.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu