Agroma S.A.: zamówienia na blisko 6 mln złotych

Tagi:

Notowana na New Connect Agroma S.A. poinformowała o otrzymaniu zamówienia na łączną kwotę blisko 3,8 mln złotych. Przedmiotem zlecenia złożonego przez sieć OBI są akcesoria i sprzęt ogrodniczy. To kolejne duże zamówienie, jakie wpłynęło do Spółki w ostatnich dniach.

W zeszłym tygodniu Agroma poinformowała o zamówieniach z sieci Leroy Merlin, Real i Praktiker na kwotę przekraczającą 2,1 mln złotych. Łącznie w ciągu ostatnich dni duże sieci handlowe zamówiły w Agroma S.A. towary o wartości 5 mln 987 tys. złotych.

Zlecenia te wynikają zarówno z wieloletnich umów o współpracy (Leroy Merlin, Praktiker), jak i z bieżącej aktywnej polityki handlowej i ciągłego rozwijania sieci sprzedaży Agromy (Real).

Zamówienia dotyczą przede wszystkim produktów wykorzystywanych w ogrodach w okresie wiosenno-letnim. Będą realizowane w I i II kwartale 2011 r., tak by zamówione towary były dostępne dla klientów indywidualnych w okresie największego na nie zapotrzebowania – wiosną przyszłego roku.

„Cały czas rozwijamy nasz biznes i rozszerzamy współpracę z sieciami detalicznymi. Dzięki temu coraz atrakcyjniejsza oferta Agromy dociera do coraz większej grupy konsumentów” powiedział prezes zarządu Agroma S.A., Piotr Staszewski. Dzięki aktywnym działaniom spółki, linie produktów dystrybuowanych przez Agromę znajdą się w hipermarketach sieci Real. Agroma zauważa również zwiększenie zainteresowania swoimi produktami w sieciach DIY („Do It Yourself”), czyli sieciach sklepów dla majsterkowiczów, takich jak np. Castorama, Leroy Merlin czy OBI. To od lat jeden z ważniejszych kanałów dystrybucji produktów Spółki.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu