Nowy design: MyPraca.pl odsłania swoją nową tożsamość, potwierdzając swoją pozycję lidera w Polsce wśród stron internetowych poświęconych zatrudnieniu

Unowocześniony wygląd i zoptymalizowana nawigacja: serwis MyPraca.pl ponownie opracował całość designu swojej strony internetowej, aby w jak najlepszym stopniu odpowiadać na potrzeby swoich użytkowników.

Serwis MyPraca.pl odsłonił w tym miesiącu najnowszą wersję swojej strony internetowej www.mypraca.pl, portalu nowej generacji poświęconego zatrudnieniu. Nowa strona charakteryzuje się przejrzystym i współczesnym designem. Jest ona owocem badań i rozwoju na rzecz poprawy ergonomii. Została stworzona w oparciu o innowacyjną architekturę, stanowiąc podstawę dla nowego, bardziej przyjaznego interfejsu użytkownika.

Kandydaci i rekrutujący są na odległość kilku kliknięć. Nowa strona MyPraca.pl pozwala na szybkie i skuteczne nawiązywanie kontaktów między kandydatami a podmiotami rekrutującymi. Dzięki intuicyjnemu i prostemu w użytkowaniu systemowi dodawanie CV zajmuje kilka sekund. Wyszukiwarka oferuje szybki dostęp do ogłoszeń. Powiadomienia mailowe informują kandydatów o pojawieniu się najnowszych ogłoszeń online pasujących do ich wyszukiwania.

Zarządzanie karierą staje się jeszcze prostsze. Nowa strona internetowa jeszcze bardziej ułatwia dostęp do usług zarządzania karierą. Kiedy kandydat jest zarejestrowany na stronie MyPraca, niektóre kluczowe usługi, takie jak powiadomienie mailowe czy składanie CV zostają wyróżnione, dostępne są także statystyki wynagrodzeń (kandydaci mogą uzyskać statystyki wynagrodzeń na swoim stanowisku, w swoim sektorze i regionie).

Atutami MyPraca są przejrzystość i brak opłat. Struktura nowej strony została stworzona z myślą o odwiedzającym stronę odbiorcy każdego typu, umożliwiając mu szybszy i łatwiejszy dostęp do treści na stronie. Schemat nawigacji również został zrewidowany, jest bardziej nakierowany na użytkownika i dzieli stronę na trzy odrębne segmenty:  Pracownicy,  Rekrutujący i Ogłaszający.

„MyPraca.pl odnotowuje wysoki wzrost wejść od momentu uruchomienia strony pod koniec sierpnia 2010 roku”, mówi T. PLUTA, współzałożyciel strony MyPraca. „Pracodawcy coraz liczniej rejestrują się darmowo na stronie MyPraca w celu zamieszczania na niej ofert zatrudnienia. Pierwsze opinie są bardzo pozytywne, co pozwala nam twierdzić, że odpowiadamy na potrzeby sektora rekrutacji przez Internet.”

Przyszłe innowacje. Innowacje zaproponowane przez stronę MyPraca.pl, takie jak przejrzystość, oszczędność czasu, wygoda użytkowania, unikalne funkcje itd. dotyczą zarówno stosowania zaawansowanych technologii, jak i poświęcenia uwagi nieustannemu ulepszaniu doświadczeń użytkownika. MyPraca.pl wdraża najnowsze technologie wyszukiwania, aby umożliwić kandydatom łatwe i szybkie znalezienie oferty najbardziej dostosowanej do ich kryteriów, a także monitorowanie statusu ich kandydatury.

Aby kontynuować rozwój, MyPraca.pl pracuje nad nowymi darmowymi narzędziami dla rekrutujących. Pozwolą im one lepiej zarządzać rekrutacją przez Internet, umożliwiając przedsiębiorstwom skuteczniejsze prowadzenie rekrutacji i zaoszczędzenie pieniędzy.

źródło/autor: MyPraca.pl