Vision Studio – inteligentny dom w pudełku

Vision Studio jest nową wersją flagowego produktu, Systemu Vision BMS stworzonego przez firmę APA Sp. z o.o. Został opracowany z myślą o lokalach o powierzchni około 100 m2 i stanowi rozbudowane, pełnowartościowe rozwiązanie podnoszące poziom bezpieczeństwa, komfortu i wygody w mieszkaniach.

Pełni rolę zaawansowanego systemu alarmowego, zapewnia automatyzację i zarządzanie procesami zachodzącymi w obrębie lokalu i pozwala na monitoring pomieszczeń.

„Vision Studio stanowi kompletną całość i oferuje funkcje, które naszym zdaniem są niezbędne do działania takiego systemu w lokalach o powierzchni około 100 m2. Staraliśmy się przygotować praktycznie gotowy do pracy produkt, który wymaga od użytkownika minimalnego nakładu pracy i zaangażowania. Nawet wstępna, opracowana przez nas konfiguracja programowa powinna spełniać swe zadania w większości przypadków. Oczywiście system nie stanowi zamkniętej całości, można go łatwo rozbudować i adaptować do pracy nawet w kilkupoziomowych domach.

Centralną częścią systemu jest komputer z autorskim oprogramowaniem oraz dotykowym panelem, poprzez który użytkownik może zarządzać całym układem czujników, sond, przełączników i kamer. Dzięki niemu wyświetlany jest również aktualny podgląd, zdjęcia pomieszczeń lub mapa całego lokalu objętego monitoringiem. Na obraz naniesione są odpowiednie ikony, które symbolizują elementy instalacji. Za ich pomocą możliwe jest sterowanie danym modułem,np. włączanie lub wyłączanie światła. Takie rozwiązanie sprawia, że obsługa systemu jest intuicyjna, nie wymaga fachowej wiedzy, a najważniejsze funkcje są na wyciągniecie ręki.” – powiedział Wojciech Trojan – Dyrektor Zarządzający APA Sp. z o.o.

Vision Studio pełni kilka funkcji, a najważniejszą z nich jest zaawansowany system bezpieczeństwa i monitoringu. O każdym istotnym zdarzeniu w mieszkaniu użytkownik informowany jest poprzez wiadomość SMS, a w razie konieczności może zdalnie połączyć się z systemem, aby sprawdzić aktualny obraz z kamery IP. Dotyczy to zarówno „nieautoryzowanej” próby wtargnięcia do strefy chronionej, jak i ewentualnego zalania mieszkania. Możliwość sterowania oświetleniem w pomieszczeniach pozwala symulować czyjąś obecność, a tym samym skutecznie odstraszać potencjalnych intruzów. W zestawie znajduje się montowany lokalnie sygnalizator optyczno-akustyczny oraz zamek szyfrowy do uzbrajania i rozbrajania alarmu.

„Istotną cechą całego systemu jest możliwość zarówno lokalnej, jak i zdalnej zmiany ustawień. Dzięki temu nie zapomnimy odłączyć żelazka od kontaktu, gdyż jednym SMS’em możemy odciąć prąd z gniazdek lub wyłączyć całe oświetlenie. Takie rozwiązanie nie tylko zwiększa nasz komfort, ale jednocześnie podnosi poczucie bezpieczeństwa. Warto tu również wspomnieć o wynikających z tego tytułu oszczędnościach i mniejszych rachunkach. Do ich obniżenia przyczynia się również automatyczne sterowanie światłem (na podstawie ruchu) oraz możliwość regulowania ogrzewania w pomieszczeniach np. jego zmniejszenie w czasie przebywania w pracy.” – dodaje Wojciech Trojan – Dyrektor Zarządzający APA Sp. z o.o.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu