Rodziny dysków Seagate GoFlex oraz Momentus XT wsród laureatów CES Innovations 2011 Design And Engineering

Seagate Technology, światowy lider w dziedzinie dysków twardych i rozwiązań do przechowywania danych poinformował, że rodzina zewnętrznych dysków Seagate GoFlex oraz dyski hybrydowe Momentus XT znalazły się wśród laureatów CES Innovations 2011 Design And Engineering.

Rozwiązania zostały ocenione przez panel niezależnych projektantów branżowych, inżynierów oraz reprezentantów mediów, którzy wybrali wyjątkowe pod względem designu oraz konstrukcji produkty elektroniki użytkowej w 35 kategoriach.

W skład rodziny GoFlex wchodzą rozwiązania 2,5- jak i 3,5-calowe, zgodne ze standardem plug-and-play. Pamięci zostały wyposażone w wymienne kable oraz adaptery, pozwalające dopasować dysk do interfejsu lub rozwiązania, z którego korzystamy. Dodatkowo, oprócz wymienialnych interfejsów, użytkownicy mogą podłączyć dyski GoFlex do multimedialnego odtwarzacza GoFlex™ TV HD lub stacji dokującej GoFlex™ Net, pozwalającej na udostępnianie plików w sieci.

Nagrodzona rodzina dysków FreeAgent® GoFlex™ zostanie zaprezentowana podczas targów International CES, które odbędą się w dniach 6-9 stycznia 2011 w Las Vegas, w Nevadzie.

Pamięci GoFlex™ zostały zaprojektowane tak, by współpracować z Microsoft® Windows® oraz Mac® OS X. Dostępne w pojemnościach od 320GB do 3TB, 2,5- oraz 3,5-calowe dyski FreeAgent GoFlex™ oferują elastyczność, łatwość obsługi oraz wykonania kopii zapasowych, zapewniają też wysokie bezpieczeństwo, jakiego użytkownicy oczekują od rozwiązań Seagate.

Momentus XT jest najszybszym wewnętrznym dyskiem 2,5-calowym. Oferuje wydajność na poziomie dysku SSD, a pojemność i cenę porównywalną do tradycyjnych dysków twardych. Dysk Momentus XT został wyposażony w przełomową technologię Adaptive Memory, która umożliwia optymalizowanie dostępu do danych i szybkości działania aplikacji pod kątem użytkowników. Jest to możliwe dzięki przenoszeniu często wykorzystywanych danych do pamięci flash, co gwarantuje krótki czas dostępu. Nowy dysk solid state hybrid bootuje się do 100 procent szybciej niż tradycyjne dyski 5400 RPM oraz wyznacza nowe standardy wydajności dla laptopów oraz platform do gier. Dysk jest dostępny w pojemnościach do 500 GB.

Prestiżowe nagrody Innovations Design and Engineering są wręczane od 1976 roku. Ich sponsorem jest Consumer Electronics Association (CEA)®, organizator International CES, największych na świecie targów elektroniki użytkowej.

Dyski zewnętrzne FreeAgent® GoFlex™, odtwarzacz multimedialny GoFlex TV HD oraz dysk hybrydowy do laptopów Momentus XT zostaną zaprezentowane podczas targów International CES, które odbędą się 6-9 stycznia 2011 w Las Vegas. Nagrodzone produkty będzie można obejrzeć w Grand Lobby Las Vegas Convention Center oraz podczas konferencji prasowej CES Unveiled, która odbędzie się we wtorek, 4 stycznia.

Dysk hybrydowy Momentus XT, najszybszy na świecie dysk twardy

Produkty zgłoszone do nagrody Innovations CES są oceniane według następujących kryteriów:

  • Jakość konstrukcji – specyfikacja techniczna i użyte materiały
  • Estetyka i design
  • Funkcja produktu i wartość dla użytkownika
  • Unikalne/nowatorskie cechy atrakcyjne dla użytkownika
  • Porównanie designu i innowacyjnych cech produktu z cechami innych produktów dostępnych na rynku

Nagrodzone produkty wyróżniają się innowacyjnym designem i konstrukcją, mogą wykorzystywać nowatorskie technologie lub znacznie usprawniać działanie istniejących już rozwiązań.

Szczegółowy opis produktów wyróżnionych nagrodą Innovations 2011 Design and Engineering znajduje się na stronie www.CESweb.org/Innovations.