Polprawnik wprowadza pakiety porad prawnych dla małych firm

Polprawnik, firma prawnicza rozpoczynająca właśnie działalność na polskim rynku, stawia na nowy model świadczenia usług i komunikacji z klientem. O tym, w jaki sposób poprawnie spisać umowę z nowym klientem lub bezpiecznie założyć spółkę internetową, klient dowie się wykupując pakiety usług uprawniające do porad z różnych dziedzin prawa. Wyspecjalizowane usługi z zakresu profesjonalnego doradztwa i kompleksowych konsultacji prawniczych Polprawnik kieruje głównie do małych i mikroprzedsiębiorstw.

Polprawnik to spółka stworzona przez Mikołaja Głąba, jednego z twórców pomysłu na sprzedaż Pakietów Opieki Prawnej. Jak podkreśla, Polprawnik powstał z obserwacji rynku i potrzeby niesienia natychmiastowej pomocy instytucjom, które nie mogą pozwolić sobie na stałą opiekę kancelarii prawnej w rozsądnej cenie.

– Nasz pomysł to szansa dla przedsiębiorstw, które nie mają wielkich budżetów na obsługę prawną, a które potrzebują jej tak samo, jak firmy większe – mówi Mikołaj Głąb, Prezes Zarządu Polprawnik. – Zaletą tego modelu usług jest także dostosowanie zakresu pakietów do potrzeb firm uprawniające np. do natychmiastowego kontaktu z prawnikiem w wypadku nagłego zdarzenia prawnego. Wystarczy telefon, aby uzyskać odpowiedź na pytania nautury prawnej.

Konsultacje klienta z prawnikiem odbywają się w czterech, dowolnych modelach: telefoniczne, poprzez korespondencję e-mail, faks lub podczas bezpośredniego spotkania.

Pakiety prawne dostępne są w trzech zakresach. Wśród proponowanych porad w zakresie podstawowym klienci mogą liczyć na pomoc w rozwiązaniu spraw z prawa pracy i kontraktów menadżerskich, umów cywilnoprawnych, wynajmu i dzierżawy nieruchomości oraz na konsultacje dotyczące roszczeń i wierzytelności. Pozostałe dziedziny prawa, obejmujące m. in. kredyty bankowe czy porady dotyczące leasingu lub tworzenia spółek, znaleźć można w dwóch kolejnych rodzajach pakietów – rozszerzonym oraz pełnym.

Z pakietów Polprawnik może skorzystać każda firma, bez względu na datę powstania, formę prawną czy liczbę zatrudnianych pracowników, choć naturalnie oferta kierowana jest do mniejszych podmiotów. Każdy pakiet obejmuje opiekę prawną wykupioną na minimum 12 miesięcy.

Pakiety porady prawnej funkcjonują na podobnych zasadach, co abonamenty usług medycznych, dlatego, nawet, jeśli firma wybierze pakiet podstawowy, możliwe jest wykupienie dodatkowych, jednorazowych usług, których nie obejmuje zakres wcześniej wybranej oferty.

– W przypadku sytuacji nieujętych w pakietach proponujemy klientom dodatkowe konsultacje lub usługi wynikające np. z konieczności reprezentowania klienta w sądzie – dodaje Mikołaj Głąb. – Mamy nadzieję, że w ten sposób zapewnimy małym firmom wszystkie niezbędne świadczenia umożliwiające dalszy, optymalny rozwój biznesu i budowanie silnej marki w oparciu o pewne i bezpieczne przeprowadzane transakcje.

Obecnie Polprawnik swoje usługi oferuje firmom z województwa mazowieckiego. Zapowiada jednak sukcesywne zdobywanie kolejnych województw. Przedstawiciele firmy nie wykluczają także rozszerzenia obszaru zawartych w ofercie dziedzin prawnych i stworzenia kolejnych propozycji pakietów dla firm.

Szczegółowe informacje: http://Polprawnik.pl