Origin Storage przedstawia rozwiązanie Enigma FIPS dla laptopów

Origin Storage, wiodący producent i dystrybutor rozwiązań pamięci masowych przedstawił Enigma FIPS, najnowszy produkt z rodziny Enigma, który zapewnia firmom możliwość szybkiego i efektywnego zabezpieczenia laptopów przy użyciu szyfrowania najwyższego poziomu realizowanego sprzętowo. Enigma FIPS zostanie zaprezentowana podczas targów CES, które odbędą się w Las Vegas, 6-9 stycznia 2011.

Rozwiązanie Enigma FIPS posiada wbudowany dysk Seagate® Momentus® Self-Encrypting Drive, który niedawno otrzymał certyfikat zgodności ze standardem FIPS 140-2 od U.S. National Institute of Standards and Technology (NIST). Momentus zapewnia szyfrowanie sprzętowe bez obniżania wydajności.

W miarę, jak zdalna praca staje się coraz bardziej popularna, firmy częściej wyposażają swoich pracowników w laptopy niż stacjonarne PC. Niewystarczająco zabezpieczone mobilne urządzenia powodują jednak powstanie zagrożenia dla wrażliwych i poufnych danych firmy. Enigma FIPS pozwala firmom zmierzyć się z problemem bezpieczeństwa i zapewnia najwyższy poziom zabezpieczeń w konkurencyjnej cenie.

Andy Cordial, dyrektor zarządzający Origin Storage twierdzi: “Każdego tygodnia na największych lotniskach Europy, Środkowego Wschodu oraz Afryki (EMEA) ponad 3 300 laptopów zostaje zagubionych lub skradzionych. Najnowsze badanie pokazuje, że w przypadku 6 na 10 laptopów, nikt nie zgłasza ich zaginięcia. Jeszcze bardziej niepokojący jest fakt, że prawie połowa ankietowanych pracowników przechowuje poufne informacje na swoich laptopach i ponad połowa nie podejmuje żadnych kroków, aby zapewnić bezpieczeństwo danych (ankieta przeprowadzona przez Ponemon Institute).

“Certyfikat zgodności ze standardem FIPS 140-2 podkreśla zaangażowanie Seagate w tworzenie standardów bezpieczeństwa umożliwiających popularyzację samoszyfrujących dysków do laptopów i innych komputerów. Jest to niezwykle ważne w czasie gdy użytkownicy coraz częściej przechowują na laptopach informacje osobiste i firmowe” – powiedział Mark Whitby, Seagate vice president, EMEA Sales and Marketing. “Certyfikat daje gwarancję dostawcom rozwiązań takim jak Origin oraz użytkownikom końcowym, że samoszyfrujący dysk Momentus oferuje najwyższy, wymagany przez instytucje rządowe poziom bezpieczeństwa”.

Rozwiązania Enigma FIPS dostępne są w kompatybilnych zestawach do upgrade’u laptopów PC z technologią SATA dedykowanych dla rynku biznesowego i SME. Każdy dysk Enigma jest wyposażony w odpowiednie mocowanie umożliwiające prostą instalację w laptopie. Opracowany przez WinMagic, MySecureDoc Express oferuje system autentykacji przed załadowaniem systemu umożliwiający użytkownikowi na uwierzytelnienie za pomocą hasła. Eliminuje to potrzebę polegania na BIOS-ach laptopów i umożliwa upgrade systemów SATA do rozwiązania samoszyfrującego Enigma.

“Dysk Seagate zgodny ze standardem FIPS 140 oraz oprogramowanie szyfrujące WinMagic’s MySecureDoc Express stanowią kompletne rozwiązanie dla użytkowników, którzy chcą wyposażyć swoje komputery w najnowszą technologię, zapewniającą szyfrowanie na najwyższym poziomie stosowanym przez rząd USA. Współpracujemy z Seagate i innymi producentami samoszyfrujących dysków (SED) aby dostarczyć użytkownikom narzędzia bezpieczeństwa, które łatwo konfigurować, używać i nimi zarządzać. Co ważne – są to rozwiązania za przystępną cenę. Dyski SED wymagają oprogramowania, które aktywuje funkcjonalność autentykacji przed ładowaniem systemu oraz dostarcza funkcje dodatkowe. Wśród nich są na przykład odzyskiwanie hasła i lokalne administrowanie, dzięki którym użytkownicy mogą w pełni korzystać z najnowszej technologii bezpieczeństwa” – powiedział Garry McCracken, vice president of Technology Partnerships, WinMagic Inc.

Enigma FIPS jest wyposażona w kabel do transferu danych oraz oprogramowanie klonowania zawartości dysku Acronis, dzięki czemu użytkownicy mogą łatwo i szybko przenieść dane z nieszyfrowanych dysków na rozwiązanie Enigma. Efektywne klonowanie dysków, włączając w to System Operacyjny, aplikacje i wszystkie dane zgromadzone przez użytkownika, jest możliwe dzięki szybkim interfejsom USB 2.0 i eSATA.

Kluczowe cechy

 • Zgodność ze standardem FIPS 140-2 (Level 2)
 • Wsparcie dla Windows 7 (32 oraz 64 bit)
 • Brak ograniczeń BIOS
 • Autentykacja za pomocą hasła przed ładowaniem systemu
 • Rozwiązanie w 100% kompatybilne
 • Pasuje do laptopów PC z technologią SATA
 • Obudowa zaprojektowana tak, aby wykryć próbę otwarcia
 • Łatwy transfer danych
 • Nie obniża wydajności
 • Pojemność do 500GB i rośnie

Korzyści

 • Rządowy standard bezpieczeństwa (FIPS 140-2)
 • Szyfrowanie całego dysku i wszystkich danych
 • Natychmiastowe sprzętowe szyfrowanie nie wymaga użycia dodatkowych zasobów systemowych
 • Zarządzanie z poziomu użytkownika
 • Opcje odzyskiwania hasła przez użytkownika
 • Aktywacja dysku w tryb zaszyfrowany jest natychmiastowa w przeciwieństwie do standardowych dysków, wymagających ‘czasu konwersji’
 • Klucz szyfrowania nie jest przesyłany poza dysk pomagając w ten sposób zapobiec atakom typu cooled-RAM oraz upraszczając zarządzanie kluczami
 • Obszar dysku Read Only do autentykacji hasłem przed załadowaniem systemu (Pre-Boot Authentication) wykorzystuje bezpieczną partycję dysku
 • Bezpieczne kasowanie umożliwia natychmiastowe bezpieczne wymazanie danych i zmianę przeznaczenia samoszyfrującego dysku, powodując całkowitą niedostępność danych i przywracając dysk do stanu fabrycznego
 • Całkowicie dopasowane rozwiązanie, dzięki któremu instalacja jest prosta z zachowaniem 100% kompatybilności
 • Załączone zestawy do klonowania danych za pomoca interfejsów USB2 oraz eSATA