Nowy kanał telewizyjny w portfolio spółki zależnej od 4fun Media SA – Program Sp. z o.o.

Program Sp. z o.o. (spółka należąca do Grupy Kapitałowej 4fun Media) podpisała umowę na reprezentację kanału edukacyjnego Da Vinci Learning w sieciach kablowych, IPTV oraz na platformach cyfrowych.

Da Vinci Learning to wyjątkowy edukacyjny kanał tematyczny, który właśnie pojawił się w ofercie spółki Program, która obsługuje m.in. kanały BBC Worldwide, 4fun.tv i rebel:tv.

“Oferta kanału idealnie wpisuje się w aktualnie propagowany trend uniwersytetów dla dzieci, akademii odkrywców, małych naukowców; umożliwia uzupełnienie wiedzy szkolnej na różnych poziomach w atrakcyjnej formie, której często z różnych przyczyn brakuje w obowiązujących programach dydaktycznych. Operator kształtujący swoją ofertą programową gusta widzów, powinien brać pod uwagę także ten społeczny aspekt swojej działalności.” – mówi Grażyna Nagawiecka-Połeć, Dyrektor Zarządzający Program Sp. z o.o. – “Ramówka kanału została tak przygotowana, że odpowiada potrzebom zarówno dzieci i młodzieży, a pasma wieczorne przeznaczone są dla całych rodzin.”

Zakres obowiązywania umowy z Da Vinci Learning wpisuje się w główną działalność spółki Program. Głównym jej zakresem jest reprezentacja kanału i jego dystrybucja w sieciach kablowych i na platformach cyfrowych oraz tzw. trade marketing, czyli działania prosprzedażowe oraz posprzedażowe, celem których jest popularyzowanie kanału w ramach sieci kablowej, która już go dystrybuuje.

Kanał Da Vinci Learning dostępny jest na platformie N oraz w sieciach kablowych, m.in.: UPC, Multimedia, Toya, Inea.