Największy kontrakt Energomontażu-Północ

Giełdowa spółka, występująca w konsorcjum ze swoją spółka zależną – Energopem Sochaczew, podpisała największy kontrakt w swojej historii. Za prawie 290 mln zł zmodernizuje rurociągi parowe i wodne sześciu bloków w PGE Elektrowni Bełchatów.

W ramach kontraktu konsorcjum dokona modernizacji i remontu układu głównych rurociągów parowych i wodnych bloków nr 7-12 w PGE Elektrownia Bełchatów. Zlecającym jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że to nasza oferta została uznana za najlepszą. Zwłaszcza, że konkurencja na realizację tego typu zleceń jest obecnie bardzo duża. Grupa Energomontaż-Północ jest najlepiej spośród polskich wykonawców przygotowana do realizacji takich kontraktów, dzięki ogromnemu doświadczeniu w wykonawstwie oraz nowoczesnemu zakładowi prefabrykacji rurociągów w Sochaczewie – mówi Włodzimierz Dyrka, Prezes Zarządu Energomontażu-Północ.

Wartość umowy określono na prawie 290 mln zł. Z tego na Energomontaż-Północ przypada 260 mln zł, a na Energop Sochaczew 30 mln zł. – To największy jednostkowy kontrakt w historii naszej spółki – dodaje Prezes Dyrka. Jego realizacja potrwa około 5-ciu lat, a szczegółowe terminy są uzależnione od planowanych terminów „odstawienia” poszczególnych bloków tak, by nie zakłócić pracy elektrowni.

Dzięki umowie na modernizację rurociągów w PGE Elektrowni Bełchatów znacząco wzrósł portfel zamówień Energomontażu-Północ na kolejne lata. Obecnie wynosi on już około 450 mln zł.

Kontrakt w Bełchatowie wpisuje się w strategię Grupy Energomontażu, dla której podstawą przychodów mają być kontrakty realizowane dla energetyki.