Najbardziej „Innowacyjny Produkt” – pralka Dose marki Mastercook

Pralka PTDE-136 Dose marki Mastercook, wyposażona w unikalny system automatycznego dozowania detergentów e-Dose, zwyciężyła w kategorii „Innowacyjny Produkt”, wśród firm dużych, w dolnośląskiej edycji konkursu „Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju – 2010”. Organizowany od trzech lat plebiscyt promuje najbardziej rozwojowe i innowacyjne rozwiązania, dostępne na polskim rynku. Wyniki finału ogólnopolskiego poznamy już 16 grudnia br.

PTDE-136 Dose to pierwszy i jedyny na rynku model ładowany od góry nowej generacji – wyposażony w przełomową technologię e-Dose. Jest to całkowicie automatyczny system dozowania detergentu, który samodzielnie dobiera niezbędną ilość środków piorących w płynie. Dozuje je w zależności od stopnia twardości wody, ilości pranej odzieży oraz stopnia jej zabrudzenia. Jednorazowe napełnienie widocznego na froncie pralki zbiornika, o pojemności 4,5 litra, wystarczy nawet na 100 cykli prania. Wykorzystanie tego proekologicznego rozwiązania pozwala zaoszczędzić ok 12 litrów wody na cykl oraz nawet do 50% środków piorących.

Jak mówi Magdalena Ślązak-Małko, Wiceprezes Zarządu FagorMastercook i Dyrektor Marketingu: „Bardzo nas cieszy nagroda dla pralki PTDE-136 Dose zwłaszcza, że jest to już kolejne wyróżnienie przyznane modelowi z przełomowym rozwiązaniem e-Dose. Pralka została także finalistką tegorocznej edycji plebiscytu „Dobry Wzór”, organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego”.

I dodaje: „Obecnie system e-Dose oferowany jest w pralkach ładowanych od góry. Jednak rosnąca popularność tego rozwiązania sprawiła, że planujemy już wprowadzenie go także w pralkach ładowanych od frontu. Naszym celem jest bowiem nieustanne kreowanie innowacyjnych rozwiązań, które ułatwią sprawną realizację codziennych obowiązków i zapewnią wysoki komfort życia”.

Konkurs „Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju” organizowany jest przez Fundację Innowacji i Rozwoju. Tegoroczna edycja objęta została patronatem m.in. Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Narodowego Banku Polskiego i Giełdy Papierów Wartościowych. Zwycięzcy Konkursu, wyłaniani są przez Komisję Konkursową, na podstawie przesłanych ankiet i szczegółowego przedstawienia innowacji produktowych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu