Edycja Kolekcjonerska Wiedźmina 2 pobiła rekord Polski zamówień przedpremierowych

Tylko w pierwszy weekend po uruchomieniu przedpremierowej sprzedaży Kolekcjonerskiej Edycji Wiedźmina 2, w sklepie gram.pl zostało złożonych niemal 4 500 zamówień.

Ten wynik czyni z Wiedźmina 2 najszybciej rozchwytywaną i najpopularniejszą Edycję Kolekcjonerską w historii polskiej branży gier komputerowych. Tempo sprzedaży wskazuje na to, że rekord będzie jeszcze efektowniejszy. Ogólny, numerowany nakład tej edycji wynosi bowiem 9999 egzemplarzy. Premiera gry nastąpi 17-go maja 2011 roku.

Co ważne, wyłączność na sprzedaż Edycji Kolekcjonerskiej w Polsce ma sklep internetowy gram.pl.

Pierwszy raz zdarza się, że całość nakładu Edycji Kolekcjonerskiej tak dużego i istotnego tytułu otrzymuje jeden, w dodatku internetowy, sklep. To pokazuje, jakie zmiany zachodzą na polskim rynku gier oraz, że coraz większą rolę odgrywa na nim e-commerce. Oczywiście będzie to dla nas ogromne wyzwanie logistyczne: wysyłka 10 tysięcy sztuk danej gry jednego dnia przez jeden sklep to wydarzenie bez precedensu. Nasz właściciel, Action S.A., gwarantuje jednak, że odbędzie się to bez problemu, a klienci otrzymają towar na kilka dni przed premierą – komentuje Wiktor Cegła, Dyrektor Zarządzający gram.pl .

Nakład podobnej edycji poprzedniej części Wiedźmina wynosił łącznie około 3 tysiące sztuk. Aktualny stan zamówień można na bieżąco monitorować na stronie http://wiedzmin2.gram.pl/ – licznik będzie bił aż do dnia premiery gry.

źródło/autor: Gram.pl