Decode Tieto – znamy finalistów

W niedzielę 21 listopada 2010 roku zakończył się pierwszy etap konkursu programistycznego dla studentów Decode Tieto. O 10 miejsc gwarantujących wejście do ścisłego finału walczyło prawie 300 osób z czego 100 ukończyło test. Zwycięzca konkursu będzie mógł m.in. odbyć płatny staż w jednym z biur Tieto Corporation w Finlandii lub Chinach albo wyjechać na konferencję branżową IDG do USA.

Faza eliminacji konkursu Decode Tieto polegała na rozwiązaniu internetowego testu sprawdzającego wiedzę z dziedziny programowania.

Chcieliśmy, aby faza eliminacji nie sprawdzała wprost wiedzy książkowej, ale przede wszystkim umiejętność jej zastosowania w praktyce. W konkursie Decode Tieto szukamy ludzi, którzy logicznie myślą, potrafią analizować fakty i umieją znajdować rozwiązania dla problemów – mówi Radosław Orecki, Senior Software Engineer, Tieto Poland, szef technicznej grupy projektowej ds. konkursu Decode Tieto i przewodniczący jury.

Pytania nie były łatwe, ale naszym zdaniem, nagroda jest tego warta. Mamy nadzieję, że dla uczestników konkurs był przede wszystkim możliwością sprawdzenia się oraz porównania z innymi młodymi programistami z całego kraju. Z niecierpliwością czekamy na to, co będzie się działo w finale – Michał Szostkowski Country HR Manager, członek zarządu Tieto Poland

W konkursie udział wzięli studenci i absolwenci uczelni z całego kraju. W finałowej dziesiątce znaleźli się przedstawiciele Politechniki Gdańskiej, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Politechniki Rzeszowskiej i Uniwersytetu Wrocławskiego.

W drugim etapie konkursu, każdy ze studentów będzie miał za zadanie napisać program, który zmierzy się z pozostałymi w rozgrywce opartej na regułach gry strategicznej. Finał konkursu będzie miał miejsce 14 grudnia we wrocławskiej siedzibie Tieto Poland, natomiast wyłonienie zwycięzców i uroczyste wręczenie nagród odbędzie się na wieczornej gali finałowej we Wrocławiu.

Nagrody

Na zwycięzcę Decode Tieto czeka miesięczny staż w jednym z wybranych przez niego biur Tieto Corporation w Finlandii lub w Chinach albo wyjazd na konferencję branżową IDG do USA. Zdobywca drugiego miejsca otrzyma wysokiej klasy laptop z pełnym oprogramowaniem, a wszyscy trzej na podium, smartphone’y ufundowane przez firmę Nokia.

Dodatkowo, najlepsza trójka finalistów będzie miała możliwość odbycia płatnego, miesięcznego stażu w biurach Tieto Poland oraz weźmie udział w zorganizowanym przez firmę szkoleniu. Laureaci otrzymają także prenumeratę magazynu Computerworld Polska oraz kartę Euro<26.

Uroczysta inauguracja konkursu Decode Tieto odbyła się 9 listopada i była połączona z interaktywną konferencją dotyczącą nowych technologii, transmitowaną online ze Szczecina do sześciu ośrodków akademickich w kraju.

Patronat nad konkursem Decode Tieto objęli prezydenci miast Szczecina i Wrocławia, władze Uniwersytetu Wrocławskiego i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Partnerami konkursu są: ASI, Best, Nokia, NSN, Euro<26 i Pracuj.pl, a patronat medialny sprawuje wydawnictwo IDG Poland – wydawca m.in. magazynu Computerworld.

Konkurs jest częścią programu edukacyjno-rekrutacyjnego „Passion for Future”, prowadzonego przez polski oddział Tieto Corporation, producenta i integratora oprogramowania. W ramach zainaugurowanego w październiku br., programu, Tieto Poland odbyło już podróż po kampusach akademickich uczelni technicznych Tieto-on-Tour. W wykładach i warsztatach prowadzonych przez ekspertów Tieto udział wzięło ponad 600 studentów.

Lista finalistów oraz informacje o konkursie dostępne są na stronie www.tieto.pl/kariera/decode-tieto

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu