Przejdź do treści

Cyfrowa ciemnia z Tomaszem Tomaszewskim w Akademii Nikona

„Esej fotograficzny oraz cyfrowa ciemnia w praktyce” to nowe zajęcia w ofercie Akademii Nikona prowadzone przez Tomasza Tomaszewskiego. Podczas zajęć fotograf omówi zdjęcia zrobione przez uczestników specjalnie na warsztaty, pomoże w ułożeniu z nich spójnej historii, a także zaprezentuje krok po kroku, jak profesjonalnie przygotować fotografie do druku.

Pierwsza edycja warsztatów odbędzie się w dniach 22-23 stycznia 2011 r. w Warszawie, a ich motywem przewodnim będą „Relacje”.

Warsztaty Akademii Nikona z Tomaszem Tomaszewskim, choć odbywają się dopiero w drugiej połowie stycznia (22–23.01.), zaczynają się dużo wcześniej. Na ich potrzeby uczestnicy przygotowują fotografie, których tematem będą „Relacje” – społeczne, grupowe, między elementami, rzeczami, podmiotami – ujęcie zależy od wizji fotografa. Im wcześniej adepci fotografii zdecydują się na udział w warsztatach, tym więcej czasu będą mogli poświęcić na wykonanie zdjęć ilustrujących temat warsztatów. Najlepsze 30 ujęć zostanie omówionych i poddanych analizie fotografa, który na ich podstawie zaprezentuje profesjonalny rytm pracy ze zdjęciem cyfrowym. Uczestnicy, korzystając z podpowiedzi prowadzącego, dokonają właściwej selekcji zdjęć oraz przygotują fotografie do druku tak, by wyglądały jak na monitorze komputera. Nauka na własnych zdjęciach pod okiem doświadczonego fotografa, jakim jest Tomasz Tomaszewski daje najlepszą gwarancję zrozumienia sekretu dobrej fotografii.

Entuzjaści fotografii, amatorzy oraz fotografowie na początku kariery zawodowej dowiedzą się także, jak nagrywać, numerować, przechowywać i wybierać najlepsze zdjęcia przy pomocy Lightroom 3. Poznają również podstawowe narzędzia poprawiające wygląd fotografii w Lightroom i Photoshop. Pod koniec warsztatów każdy z uczestników samodzielnie przygotuje i wydrukuje wybraną fotografię.