Multikino zdobywa stolicę Śląska

Nowy multipleks Multikina z dziesięcioma salami powstanie w ciągu dwóch lat w Katowicach, przewiduje umowa z firmą NEINVER, wykonawcą Galerii Katowickiej powstającej w ramach przebudowy dworca kolejowego w Katowicach. Multikino będzie największym najemcą w nowym centrum handlowo-rozrywkowym.

Multipleks w Galerii Katowickiej będzie pierwszym kinem Multikina w Katowicach. Zajmie 3 600 mkw. – całą powierzchnię na trzecim poziomie nowo powstającego centrum handlowo-rozrywkowego. Znajdzie się w nim dziesięć nowoczesnych sal projekcyjnych wyposażonych w projektory cyfrowe.

– Jestem bardzo zadowolony z podpisanej umowy. Katowice oraz cała aglomeracja śląska to rynek z ogromnym potencjałem. Obecność Multikina w Galerii Katowickiej z pewnością podniesie jej atrakcyjność dla przyszłych klientów – komentuje Piotr Zygo, prezes Zarządu Multikino S.A.

Galeria Katowicka powstaje w ramach zintegrowanego zespołu komunikacyjno-handlowo-biznesowego, jaki NEINVER realizuje w centrum Katowic. Jest to największa inwestycja realizowana obecnie przez NEINVER w Europie oraz jeden z najbardziej prestiżowych projektów deweloperskich w Polsce.

 – Multikino ze swoją bogatą ofertą rozrywkową to doskonałe dopełnienie Galerii Katowickiej, powstającej w centrum największej polskiej aglomeracji. Pierwszy tego typu multipleks w tej lokalizacji stanie się niewątpliwą atrakcją dla przyszłych klientów galerii i wpłynie na dalsze ożywienie centrum Katowic. Podpisana właśnie umowa najmu to kontynuacja naszej współpracy z siecią Multikino, która w ubiegłym roku otworzyła wielosalowe kino w poznańskiej Galerii Malta. Jest to również kolejny dowód uznania, jakim nasz projekt cieszy się na polskim rynku nieruchomości komercyjnych – mówi Barbara Topolska, dyrektor generalny NEINVER Polska.

Obok galerii handlowej, w ramach tej inwestycji realizowany jest również dworzec kolejowy, podziemny dworzec autobusowy, budynek biurowy oraz sieć infrastruktury drogowej, która połączy nowe centrum miasta z przylegającymi ulicami. W ramach tego projektu powstanie łącznie niemal 200 000 mkw. nowej powierzchni użytkowej, z czego 53 000 mkw. to powierzchnia handlowa – 250 punktów handlowych i usługowych w Galerii Katowickiej, biurowcu oraz na terenie hali dworca. Oddanie do użytku Galerii Katowickiej jest planowane na IV kwartał 2012 roku. Za wynajem powierzchni handlowej w projekcie odpowiada firma Cushman & Wakefield.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu