Przejdź do treści

Multikino największym najemcą Galerii Katowickiej

Firma NEINVER podpisała umowę najmu 3600 mkw. powierzchni w Galerii Katowickiej. Nowym i największym najemcą centrum powstającego w ramach przebudowy dworca kolejowego w Katowicach jest Multikino – jeden z najważniejszych na rynku operatorów multipleksów w Polsce.

Multikino w Galerii Katowickiej będzie pierwszym wielosalowym kinem tej sieci w Katowicach. Zajmie 3 600 mkw., czyli całą powierzchnię na trzecim poziomie nowo powstającego centrum handlowo-rozrywkowego. Znajdzie się w nim dziesięć nowoczesnych sal projekcyjnych.

 „Multikino ze swoją bogatą ofertą rozrywkową to doskonałe dopełnienie Galerii Katowickiej, powstającej w centrum największej polskiej aglomeracji. Pierwszy tego typu multipleks w tej lokalizacji stanie się niewątpliwą atrakcją dla przyszłych klientów galerii i wpłynie na dalsze ożywienie centrum Katowic. Podpisana właśnie umowa najmu to kontynuacja naszej współpracy z siecią Multikino, która w ubiegłym roku otworzyła wielosalowe kino w poznańskiej Galerii Malta. Jest to również kolejny dowód uznania, jakim nasz projekt cieszy się na polskim rynku nieruchomości komercyjnych.” – mówi Barbara Topolska, Dyrektor Generalny NEINVER Polska.

 „Jestem bardzo zadowolony z podpisanej umowy. Katowice oraz cała aglomeracja śląska to rynek z ogromnym potencjałem. Obecność Multikina w Galerii Katowickiej z pewnością podniesie jej atrakcyjność dla przyszłych klientów.” – mówi Piotr Zygo, Prezes Zarządu Multikino S.A.

Galeria Katowicka powstaje w ramach zintegrowanego zespołu komunikacyjno-handlowo-biznesowego, jaki NEINVER realizuje w centrum Katowic. Jest to największa inwestycja realizowana obecnie przez firmę w Europie oraz jeden z najbardziej prestiżowych projektów deweloperskich w Polsce. Obok galerii handlowej, w ramach tej inwestycji realizowany jest również dworzec kolejowy, podziemny dworzec autobusowy, budynek biurowy oraz sieć infrastruktury drogowej, która połączy nowe centrum miasta z przylegającymi ulicami. W ramach tego projektu powstanie łącznie niemal 200 000 mkw. nowej powierzchni użytkowej, z czego 53 000 mkw. to powierzchnia handlowa – 250 punktów handlowych i usługowych w Galerii Katowickiej, biurowcu oraz na terenie hali dworca. Oddanie do użytku Galerii Katowickiej jest planowane na IV kwartał 2012 roku. Za wynajem powierzchni handlowej w projekcie odpowiada firma Cushman & Wakefield.