Mikołaj wie, co jest trendy

Zbliżają się Mikołajki, dzieci piszą listy pełne próśb o wymarzone zabawki. Jednak szósty grudnia to wspaniała okazja, by obdarować nie tylko najmłodszych, ale również całkiem duże dzieci. Sympatyczny upominek wywoła uśmiech na twarzach naszych najbliższych, a nic tak nie cieszy, jak sprawianie im przyjemności.

Czym obdarowywać tych, którzy wyrośli już z klocków i lalek? Jak wynika z badania firmy doradczej Deloitte, najbardziej pożądanymi prezentami są kosmetyki i perfumy (54%), gotówka (49%) i książki (47%). Natomiast jeśli chodzi o prezenty, które najczęściej kupujemy, to czołowe pozycje zajmują kosmetyki (67%), słodycze (53%) oraz książki (50%). 73% badanych deklaruje, że zakupi prezenty praktyczne, które nie będą wyłącznie cieszyć oka. Portal modowy MagiaSzafy.pl kolejny raz zachęca, by podczas wyboru upominków dla najbliższych wziąć pod uwagę… ubrania i dodatki. Szykowny szal, pasek lub torebka z całą pewnością ucieszy mamę lub siostrę, a dla córki wprost wymarzonym podarkiem będzie modna broszka. „Mikołaj“, który zechce zrobić na swojej wybrance ogromne wrażenie, może pokusić się o zakup pięknej sukienki lub spódnicy. Często kobieta rezygnuje z markowego ciuszka na rzecz przedświątecznych zakupów dla całej rodziny. Z pewnością prezent w postaci jedwabnej bluzki lub kaszmirowego swetra będzie dla niej dobrym podziękowaniem i miłą niespodzianką. Wbrew pozorom, wybór wcale nie musi być trudny! Warto poszukać czegoś wysokiej jakości, odświętnego, co w ważnych chwilach będzie towarzyszyć kobiecie i przypominać o „Mikołaju”,  który wyszukał taki prezent. Świetnie sprawdzą się w tej roli ubraniowe klasyki – koszula, szykowna spódnica lub „mała czarna”.

Jeśli nie ma możliwości upewnienia się co do rozmiaru prezentu, „Mikołaj” nadal ma szeroki wybór. Wełniane ponczo, którym otulić się można w chłodne, zimowe wieczory występuje w jednym lub dwóch rozmiarach, nie będzie problemem wybranie odpowiedniego. Klienci sklepu MagiaSzafy.pl najchętniej na mikołajkowy prezent kupują z kolei golf-komin. Obdarowana nim osoba z pewnością doceni jego jakość i uniwersalność – pasuje do wszystkich fasonów kurtek i płaszczy – od sportowych po wyjściowe. Ten modny dodatek dostępny jest w ośmiu twarzowych kolorach – z pewnością znadzie się coś dla każdego.

Wśród oferty firm odzieżowych znajdziemy pomysły na prezenty w każdym przedziale cenowym i w każdym stylu. Nawet niewielka apaszka może sprawić kobiecie większą radość niż kolejny album na zdjęcia lub, co gorsza, sprzęt kuchenny. Wręczając ubrania i dodatki mówimy: „Widzę w Tobie piękno, kobiecość, chcę dać Ci coś wyjątkowego”. Taki podarunek będzie zarówno piękny, jak i praktyczny, a przede wszystkim pokaże zaangażowanie „Mikołaja”.

Wszystkim, którzy nie mają czasu na wielogodzinne poszukiwania prezentów w galeriach handlowych lub nie potrafią się odnaleźć w gąszczu modowych nowinek, z pomocą przychodzi Internet. Z własnej kanapy lub zza biurka można sprawdzić, co jest modne, wybrać fason i kolor, a wreszcie niemal jednym kliknięciem zamówić towar do domu. Do szukania inspiracji w internecie przyznało się 74% respondentów firmy Deloitte. Oszczędzony dzięki temu czas „Mikołaj” może przeznaczyć na piękne zapakowanie prezentu lub na przygotowanie kostiumu, w którym wystąpi 6 grudnia.

Wzajemne obdarowywanie się to miły zwyczaj, nie tylko od święta, ale i na co dzień. Mikołajki to jeden z tych magicznych dni w roku, które nieodzownie łączą się z prezentami. Warto pamiętać nie tylko o najmłodszych, ale o wszystkich, którym chcemy sprawić przyjemność i o tym, że nie wartość prezentu, ale szczerość i sympatia są najważniejsze.

źródło/autor: MagiaSzafy.pl