Magnolia Park w tysiącach światełek

Jedna z największych dekoracji świątecznych w Europie i jedna z najbardziej okazałych iluminacji wśród polskich centrów handlowych rozświetla od czwartku wrocławską Magnolię. Tworzy ją 320 tysięcy światełek, 130 choinek, 160 kwiatów magnolii, świetlna fontanna i występy wróżek.

Wewnątrz galerii na klientów czekają świecące kwiaty magnolii, 122 choinki (w tym dwie duże, 8- i 11-metrowa), a także 35 elementów podwieszanych – w sumie 200 tysięcy punktów świetlnych. Na zewnątrz udekorowano 8 drzew (50 tysięcy światełek), zamontowano świetlną fontannę o wysokości ponad 4 metrów i 11-metrową choinkę z kręgów świetlnych. Bajkowy efekt podkreśla tzw. „star flash”, czyli zimne światło mrugających diod imitujących zjawisko migoczących gwiazd.

Wyjątkową atrakcją będzie prezentowane co dwie godziny „Multidekor Light & Sound Show” – spektakl światła i muzyki. Magiczne widowisko stworzą: 11-metrowa choinka i 64 elementy sterowane w rytm odgrywanej muzyki oraz towarzyszące światłom latające magnoliowe wróżki. – Zależało nam, by iluminacja nawiązywała do charakteru naszego parku handlowego. Dlatego zarówno świetlno-muzyczne show, jak i dekoracje powstały specjalnie dla Magnolii. Pojawią się tu elementy, których nie można zobaczyć nigdzie indziej – mówi Adrian Zawadzki, dyrektor Magnolia Park.

Firma Multidekor, przygotowująca instalację, zadbała o jej unikalność, ale i energooszczędność. Dekoracja została wykonana w technologii LED, tak aby nie pochłaniać zbyt dużych ilości prądu. Dzięki temu całe wewnętrzne oświetlenie zużywa jedynie 23 kW, zewnętrzne tylko 10 kW, czyli tyle, co kilkukrotne zagotowanie wody w czajniku elektrycznym. Diody LED to nie tylko konkretne oszczędności w zużyciu prądu, ale też bardzo długa żywotność – do ok. 100 tysięcy godzin.

Organizatorzy nie zapomnieli o żadnym szczególe, licząc na to, że świetlne dekoracje stworzą unikalną atmosferę przedświąteczną. – Dużą wagę przywiązujemy również do muzyki w Magnolia Park. Ciepłe i radosne aranżacje świątecznej „klasyki” wprowadzą odwiedzających w klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia – mówi Adrian Zawadzki, dyrektor Magnolia Park.

Uruchomioną właśnie iluminacją Magnolia Park wpisuje się w najpiękniejsze europejskie tradycje świątecznego dekorowania ulic, placów i centrów handlowych. – Dekoracje, nawiązujące do tradycji i wpisane w krajobraz miast, wszędzie przyciągają tłumy turystów, którzy chcą nacieszyć oczy bajkowymi iluminacjami. Liczmy na to, że dzięki Magnolii przybędzie miłośników tego rodzaju atrakcji – mówi Adrian Zawadzki.

Pokazy „Multidekor Light & Sound Show” odbywają się od 19 listopada co dwie godziny – od godz. 15.00 do 21.00 na Placu Niebiańskim (wejście nr 3, okolice sklepu Zara i Peek&Cloppenburg).

Iluminacja świąteczna: codziennie od 9.00 do 24.00.

Godziny otwarcia galerii: codziennie 9.00 do 21.00, a w okresie przedświątecznym od 13 do 23 grudnia do 22.00. 24 i 31 grudnia galeria czynna będzie od 9.00 do 15.00.

Świąteczna dekoracja Magnolii nawiązuje do symbolu galerii – kwiatu Magnolii. Bajkowość dekoracji osiągnięto w dużej mierze dzięki wykorzystaniu efektu „star flash” – mrugające elementy imitują zjawisko migoczących gwiazd. Dodatkową atrakcję stanowi „Multidekor Light & Sound Show”, czyli niezwykły spektakl światła i muzyki.

Do stworzenia iluminacji posłużyła energooszczędna technologia LED. Pozwala na zmniejszenie rzeczywistego średniego poboru mocy o ok. 40% oraz charakteryzuje się bardzo długą żywotnością (do ok. 100 tys. godzin w przypadku diod kolorowych i do ok. 50 tys. godzin dla diod białych). Wszystkie punkty świetlne połączono w nowoczesnym systemie Super Connect.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu