200 mln złotych obrotu w rok – pierwsze urodziny Walutomat.pl

Walutomat – pierwsza w Polsce społecznościowa platforma walutowa – ma już rok. W tym okresie z serwisu skorzystało ok. 12 000 użytkowników, którzy wymienili pomiędzy sobą waluty warte ok. 200 mln złotych.

Walutomat to społecznościowy system wymiany walut pomiędzy użytkownikami Internetu, który pozwala na eliminację pośrednictwa banków i kantorów. Wymiana następuje po kursie średnim lub ustalonym przez użytkowników. Wartość miesięcznych wymian sięga 25–30 mln złotych. Większość tej kwoty to wymiany dokonywane przez klientów biznesowych, takich jak kantory, biura podróży i firmy produkcyjne i handlowe.

– Pierwszy rok upłynął na budowaniu zaufania do serwisu, dopracowywaniu procedur obsługi klienta i rozwiązań technicznych na stronie. Największym wyzwaniem było jednak wprowadzenie opłat – mówi Adrian Łaźniewski, rzecznik prasowy Walutomat.pl. – Najlepszym dowodem na to, że się udało jest to, że cały czas rośnie liczba użytkowników – dodaje.

W kolejnym roku działalności serwis zamierza skupić się na uproszczeniu korzystania z platformy głównie poprzez rozszerzenie listy banków, których przelewy obsługiwane są bez opłat i natychmiastowo.

Konkurs urodzinowy

Z okazji pierwszych urodzin serwis przygotował konkurs dla użytkowników, w którym zadaniem jest wytypowanie kursów walut. W jego ramach rozegrane zostaną jeszcze 2 niezależne rundy, w których typowane będą kolejno kursy dolara amerykańskiego oraz franka szwajcarskiego. Zwycięzcą rundy zostanie osoba, która przez cztery kolejne dni tygodnia najtrafniej wytypuje średnie kursy danej waluty. Na zwycięzcę każdej rundy czekają nagrody w postaci tabletów iPad. Pierwsze kursy dolara należy wytypować do godziny 23.59 21 listopada 2010 r.

Zgłoszenia i regulamin konkursu na stronie http://www.walutomat.pl/konkurs

Walutomat to pierwszy tego typu serwis w Polsce i jeden z nielicznych na świecie. Z miesiąca na miesiąc notuje wzrost transakcji dokonywanych za jego pośrednictwem. Dzienny obrót sięga nawet 2 mln zł. W chwili obecnej serwis umożliwia nie tylko wymianę po średnim kursie, ale także jego samodzielne określanie. Wprowadzony w czerwcu 2010 r. nowy sposób wymiany upodabnia to narzędzie do giełdy walutowej, a dla użytkowników oznacza większe możliwości, szybszą wymianę i pełną kontrolę nad kursem. Korzystanie z Walutomatu wiąże się z opłatą w wysokości 0,2 proc. kwoty zrealizowanego zlecenia. Jej wprowadzenie nie obciąża nadmiernie portfeli użytkowników. Opłata prowizyjna oznacza, że koszt wymiany walut o wartości 1000 PLN wynosi 2 PLN.

Twórcą i operatorem serwisu Walutomat jest spółka Revelco Sp. z o.o.. Serwis działa na rynku od połowy listopada 2009 roku.