Stadiony na EURO 2012 nowymi klientami think project!

Konsorcja realizujące budowę stadionów na EURO 2012 wdrożyły nowoczesny system zarządzania ― think project! Jest to internetowa platforma komunikacyjna, która dotychczas była wykorzystywana m.in. przy budowie centrum handlowego Złote Tarasy w Warszawie i Muzeum Porsche w Stuttgarcie.

Obecnie think project! wspomaga współpracę projektową na budowach ― kluczowych podczas trwania mistrzostw ― obiektów sportowych: Stadionu Narodowego w Warszawie i PGE Areny w Gdańsku. Może mieć to istotne znaczenie dla terminowej realizacji tych skomplikowanych projektów budowlanych.

Internetowa platforma think project! jest dedykowana firmom z branży budowlanej i poprawia komunikację w złożonych projektach infrastrukturalnych. Dzięki niej, wszyscy uczestnicy przedsięwzięcia  od deweloperów po menedżerów poszczególnych zadań  mogą zatwierdzać z dowolnego miejsca dokumenty oraz informować o postępie prac swoich współpracowników.

„Budowa stadionów na tak istotne wydarzenie jak Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej to ogromny projekt wymagający nie tylko dużych nakładów finansowych, ale także doskonałego planowania oraz współpracy między licznymi partnerami pochodzącymi często z wielu krajów. Trzeba wziąć pod uwagę różne strefy czasowe oraz setki osób mówiące w innych językach, które są zaangażowane w przedsięwzięcie, i nie zawsze mają możliwość spotkania się i omówienia podziału zadań”  mówi Martin Boelter, dyrektor zarządzający think project! International.

Dzięki internetowej platformie think project! komunikacja przebiega w sposób przejrzysty, a dane przesyłane są w sposób bezpieczny. Jest to spore ułatwienie, które towarzyszy wszystkim uczestnikom projektu od wczesnej fazy planowania do realizacji i realizowania zadań długoterminowych.

Dlaczego warto korzystać z platformy komunikacyjnej?

Użytkownicy mogą korzystać z platformy komunikacyjnej z dowolnego miejsca, bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania, a najczęściej obsługiwane procesy to: korespondencja, raporty, żądania, instrukcje, powiadomienia, rejestry wydajności pracy, dokumentacja zmian i wariantów, automatyczne zarządzanie zadaniami, specyfikacje kontraktów, kontrola i zatwierdzanie danych finansowych oraz obsługa zaopatrzenia.

W praktyce codzienna praca z systemem think project! polega na przetwarzaniu i śledzeniu wszystkich dokumentów projektowych, co ma kluczowe znaczenie dla opłacalności, terminowości i pomyślnego zakończenia inwestycji. Za pomocą specjalnych procedur zatwierdzania wszystkie projekty podlegają weryfikacji i akceptacji w poszczególnych jednostkach oraz przekazywane są podwykonawcom.

Za wdrożenie systemu odpowiedzialny jest zespół konsultantów, a sam proces trwa zazwyczaj około 8 dni, choć w przypadku Stadionu Narodowego  z uwagi na kompleksowość projektu  zajęło think project! dwa tygodnie.

Budowa stadionów na EURO 2012

W Polsce system think project! jest obecnie wykorzystywany przy przygotowywaniu stadionów do EURO 2012. Zakończono już działania na obiekcie Wisły w Krakowie, a obecnie trwają prace nad PGE Areną w Gdańsku i Stadionem Narodowym w Warszawie, za który odpowiedzialne jest międzynarodowe konsorcjum ALPINE-PBG SA-Hydrobudowa SA. © Narodowe Centrum Sportu

„Polska to rozwijający się kraj, który posiada potencjał zachęcający do inwestowania. Obecnie trwają przygotowania do Mistrzostw Europy w piłce nożnej, które odbędą się w 2012 roku i wymagają znacznej poprawy infrastruktury sportowej w szybkim tempie. Zespoły pracujące przy budowie stadionów muszą nie tylko spełnić oczekiwania władz lokalnych i organizatorów imprezy, ale także licznych kibiców, którzy przybędą do Polski z całej Europy. Oznacza to pracę, w której niezbędna jest doskonała organizacja  każde nieporozumienie w komunikacji między partnerami może oznaczać stratę cennego czasu. Platforma think project! to sprawdzone narzędzie, które pomogło już wielu światowym inwestycjom. Wierzymy, że usprawni także polskie przygotowania do tak istotnego wydarzenia sportowego”  dodaje Martin Boelter.

Sukces wielu światowych inwestycji dzięki think project!

Na świecie użytkowanie narzędzi wspomagających zarządzanie budowami powoli staje się standardem. Dotychczas firma think project! pomogła w realizacji takich projektów jak np.: Muzeum Porsche w Stuttgarcie,a obecnie wspiera m.in. budowę autostrad na Słowacji i Węgrzech. W Polsce, dotychczas korzystano z platformy komunikacyjnej podczas budowy centrum handlowego Złote Tarasy w Warszawie i przebudowy rezerwowego stadionu na EURO 2012 ― obiektu Wisły Kraków w Krakowie. © Narodowe Centrum Sportu

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu