Supernova Fund zainwestowała w lidera turystyki online eSKY.pl

Supernova Fund rozszerza portfel swoich aktywów o spółkę eSKY.pl – najbardziej popularny portal turystyczny w Polsce.

Nabycie 10 proc. akcji eSky.pl jest zgodne ze strategią funduszu private equity Supernova Fund, która zakłada inwestowanie w mniejszościowe udziały spółek o dużym potencjale rozwoju, przede wszystkim z sektora technologicznego i e-commerce.

Zdecydowaliśmy się, jako fundusz na tę inwestycję, ponieważ uważamy, że eSKY.pl jest jedyną firmą na rynku turystyki online w Polsce, która precyzyjnie realizuje wizję zdobycia silnej pozycji na rynkach zagranicznych, pokazała to Rumunia i Bułgaria. Ponadto naszym celem jest wsparcie planów akwizycji w kraju, a w perspektywie kilku lat doprowadzenie do wejścia na Giełdę Papierów Wartościowych. eSky.pl wyróżnia się innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi, wielokanałowym system sprzedaży i unikalnym systemem e-marketingowym – mówi Wojciech Grzybowski, prezes zarządu Supernova Fund.

To już druga po Oponeo.pl spółka z sektora technologicznego w portfelu Supernova Fund, w którym znajdują się również akcje Emalii Olkusz, Stone Masters oraz Scanmed.

Cieszymy się, że Supernova Fund uważa nas za atrakcyjną inwestycję i chce wesprzeć eSKY.pl w dalszym rozwoju. Wierzymy, że współpraca z tak doświadczonymi partnerami pozwoli nam na osiągnięcie jeszcze lepszych wyników – od 2006 przychody naszej firmy rosły w tempie ponad 80 proc. rocznie – a także w perspektywie najbliższych dwóch lat zadebiutujemy z sukcesem na GPW – mówi Łukasz Habaj, wiceprezes zarządu eSky.pl.

W wyniku tej transakcji założyciel i wiceprezes zarządu eSKY.pl – Łukasz Kręski wszedł do zarządu Supernova Fund. Jego doświadczenie pozwoli w przyszłości realizować plany inwestycyjne Supernova Fund i wesprzeć działalność funduszu w realizacji planów strategicznych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu