Przejdź do treści

Nowość w reklamie internetowej

Na rynku internetowym pojawił się nowy produkt – Reklama Potwierdzona w serwisie AdBreaker. Jest to pierwsza forma komunikacji marketingowej w Internecie gwarantująca reklamodawcy obejrzenie spotów reklamowych.

Reklama Potwierdzona łączy w sobie dużą skuteczność, brak inwazyjności oraz precyzyjne targetowanie. Stosowana jest w specjalnie do tego celu zaprojektowanym serwisie internetowym AdBreaker, który instalowany jest na witrynach partnerskich. – Serwis AdBreaker wychodzi naprzeciw obecnym oczekiwaniom rynku reklamy internetowej łącząc emocjonalnie odbiorcę z przekazem oraz świadomie angażując w prezentowanie treści. Jest przy tym całkowicie przyjazny użytkownikowi – przekaz reklamowy dociera tu za zgodą internautów, odpowiadając jednocześnie ich zainteresowaniu – tłumaczy Filip Szewczyk, przedstawiciel firmy ProcomAd Sp. z o.o., jeden z pomysłodawców projektu AdBreaker. Specyfikę serwisu buduje przede wszystkim fakt, że jest on instalowany na wszystkich współpracujących z siecią ProcomAd stronach internetowych. Internauta może z niego skorzystać w wielu miejscach w sieci, gdziekolwiek znajdzie widget uruchamiający serwis. Nie musi nawet przechodzić na stronę serwisu AdBreaker – ten otwiera się nad stroną, na której umieszczono widget.

Serwis AdBreaker zainstalowano na ponad dwudziestu serwisach partnerskich. Za jego pośrednictwem internauci biorą udział w konkursach – w zamian za obejrzenie spotów reklamowych mają możliwość wygrać nagrody. Za oglądanie reklam zbierają również punkty, które wykorzystują w grze o najcenniejsze z nich.

ProcomAd tworzy nową sieć reklamową w polskim Internecie. Na wdrożenie i prowadzenie projektu spółka otrzymała dofinansowanie z funduszów Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.