Livingmedia Liderem Przedsiębiorczości

Firma Livingmedia, dostawca platformy wideo dla biznesu, otrzymała tytuł „Lidera Przedsiębiorczości 2010”. Wyróżnienie to otrzymują nowoczesne firmy z sektora MSP, które odznaczają się szczególną aktywnością i rzetelnością wobec klienta i partnerów. Konkurs organizowany jest corocznie w ramach Ogólnopolskiego Forum Gospodarczego.

Nagrody dla najlepszych firm zostały wręczone 4 listopada br. podczas Ogólnopolskiego Forum Gospodarczego. Uroczystego wręczenia statuetki dokonali Adam Szejnfeld – szef Sejmowej Komisji „Przyjazne Państwo” oraz Olgierd Dziekoński – sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP. Firma Livingmedia oferuje innowacyjne i kompleksowe rozwiązania w obszarze webcastingu. Biznesowa platforma Livingmedia to autorskie rozwiązanie do komunikacji wideo w firmie. Obsługuje ona zarówno transmisje live jak i VoD. Platforma umożliwia łączenie sygnałów audio i wideo z grafiką (np. dedykowanymi prezentacjami), dodawanie plików z możliwością ich przeglądania przez uczestników transmisji oraz interaktywną komunikację poprzez np. czat tekstowy. Tak szeroka funkcjonalność w zestawieniu z łatwością obsługi konsoli była podstawą do wysokiej oceny konkursowej platformy Livingmedia.

Nowoczesna platforma wideo dla biznesu

„Wykorzystanie webcastingu przyczynia się do obniżenia kosztów delegacji, skrócenia czasu spędzanego w podróży, zmniejszenia kosztów przygotowywania i realizacji szkoleń” – mówi Robert Mazurczyk, prezes firmy Livingmedia Sp.z o.o. Innowacyjne jest nie tylko samo działanie aplikacji, ale także sposób jej udostępniania. Zgodnie z dzisiejszymi standardami nowoczesności oprogramowanie udostępniane jest klientom w modelu SaaS (Software as a Service) i uzupełnia funkcjonalność systemu CMS klienta. Więcej informacji o firmie Livingmedia znaleźć można pod adresem: http://www.livingmedia.pl

Projekt opracowania konsoli wideo finansowany jest w oparciu o fundusze europejskie.

Konkurs dla rzetelnych firm

Konkurs „Lider Przedsiębiorczości” jest organizowany corocznie przez Fundację Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Jury konkursu stawia sobie za cel promocję dynamicznych przedstawicieli przedsiębiorczości, w szczególności tych, którzy w swej działalności kierują się zasadami uczciwości i rzetelności wobec klienta i partnerów oraz zasadą działania na rzecz dobra kraju. Wyróżnienie tytułem „Lidera Przedsiębiorczości Roku” nadawane jest tylko kilkunastu firmom.

Więcej informacji na temat konkursu „Lider Przedsiębiorczości”: http://www.fund.org.pl/index.php?strona=554