KCR wchodzi na amerykański rynek

Tagi:

Specjalizująca się w badaniach klinicznych polska firma KCR wchodzi na rynek w USA. Głównym celem nowo powstałej KCR US Inc. będzie sprzedaż usług przedsiębiorstwom amerykańskim, ze szczególnym naciskiem na firmy biotechnologiczne. Jest to korzystna wiadomość zarówno dla firmy jak i polskiego rynku badań klinicznych.

Wejście KCR do USA, gdzie zlokalizowane jest 60% światowego rynku farmaceutycznego, stwarza korzystne warunki do dalszego rozwoju firmy. Dodatkowo, jest to pozytywny przykład udanego konkurowania polskich przedsiębiorców z firmami globalnymi.

Działania KCR stwarzają szansę wykreowania marki, rozpoznawalnej i cieszącej się uznaniem na świecie. Polska zaczyna tym samym podążać śladem chińskich i indyjskich firm, które coraz aktywniej działają na rynkach amerykańskim i zachodnioeuropejskim.

KCR jest wiodącą firmą prowadzącą badania kliniczne z siedzibą w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma ma bogate doświadczenie w prowadzeniu badań dla firm farmaceutycznych, biotechnologicznych, producentów sprzętu medycznego i firm produkujących suplementy diety. KCR ma 12 filii w Europie. Od 1995 roku KCR wykonała ponad 300 badań klinicznych w ponad 7500 ośrodkach, które objęły prawie 300.000 pacjentów.