AMD wspiera otwartą platformę MeeGo dla urządzeń mobilnych nowej generacji

Podczas dzisiejszej konferencji MeeGo, firma AMD poinformowała, o rozpoczęciu współpracy z Linux Foundation nad budową otwartego systemu MeeGo. AMD wesprze MeeGo swoim doświadczeniem inżynierskim, by pomóc w budowie i rozwoju platformy dla urządzeń mobilnych nowej generacji.

– MeeGo to ekscytujący, otwarty system operacyjny, który z czasem powinien przyjąć się szeroko na rynku urządzeń mobilnych – powiedział Ben Bar-Haim, wiceprezes działu rozwoju oprogramowania w AMD. – Cieszymy się mogąc wesprzeć to przedsięwzięcie naszymi zasobami w zakresie inżynierii. Spodziewamy się, że nowy system operacyjny dla urządzeń mobilnych – MeeGo – stworzy szerokie możliwości dla rozwoju najnowszych rozwiązań AMD typu Accelerated Processing Units – dodał.

– Platforma MeeGo została stworzona z myślą o zupełnie nowej klasie urządzeń mobilnych, która przed firmami takimi, jak AMD otwiera szerokie możliwości rozwoju kolejnych generacji rozwiązań obliczeniowych – powiedział Jim Zemlin, dyrektor wykonawczy Linux Foundation. – Jako członek Linux Foundation, AMD będzie ważnym i cennym wsparciem dla projektu MeeGo – dodał.

MeeGo to otwarty system operacyjny zaprojektowany przede wszystkim z myślą o mobilnych platformach sprzętowych, takich jak notebooki, tablety, samochodowe systemy multimedialne i smartfony. Projekt MeeGo jest prowadzony przez Linux Foundation, konsorcjum typu non-profit, którego głównym celem jest rozwój systemu Linux. AMD ma obecnie status „gold member” w Linux Foundation i dysponuje miejscem w zarządzie fundacji.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu