1 grudnia Dniem Darmowej Dostawy w sklepach internetowych

Za dostawę produktów zamówionych 1 grudnia w kilkuset sklepach internetowych nie zapłacimy ani złotówki. Dzień Darmowej Dostawy (DDD) jest nową inicjatywą, mającą na celu zachęcenie do robienia zakupów w sieci jako alternatywy dla zatłoczonych centrów handlowych. Akcja, nawiązująca do organizowanego w USA Free Shipping Day, jeszcze przed oficjalnym startem skupiła wokół siebie 170 sklepów, a ich liczba ciągle rośnie.

Pomysł Dnia Darmowej Dostawy (DDD) jest inspirowany akcją Free Shipping Day, która od 2008 roku jest organizowana w Stanach Zjednoczonych. Zeszłoroczna edycja tej akcji przyciągnęła ponad 750 sklepów. W Polsce na pomysł zorganizowania Dnia Darmowej Dostawy wpadł Krzysztof Bartnik – redaktor naczelny serwisu eKomercyjnie.pl.

„Głównym celem Dnia Darmowej Dostawy jest zachęcenie jak największej liczby osób do zrobienia zakupów w sieci. Darmowa dostawa powinna skutecznie przemówić do osób, które nigdy nie zamawiały jeszcze produktów w internecie, a także zachęcić dotychczasowych klientów do złożenia nowych zamówień. Zaoszczędzony w ten sposób czas i pieniądze można spożytkować znacznie lepiej, zwłaszcza w okresie przedświątecznym” – mówi pomysłodawca akcji.

Darmowa dostawa towarów będzie obejmowała wszystkie zamówienia złożone w sklepach uczestniczących w akcji 1 grudnia, niezależnie od ich wartości, wybranego sposobu płatności oraz metody dostawy.

Do akcji pozostały jeszcze około dwa tygodnie, a już teraz uczestnictwo w niej zadeklarowało ponad 170 sklepów internetowych praktycznie z wszystkich branż. Akcja zyskała również wsparcie ze strony ponad 20 partnerów – są wśród nich zarówno dostawcy rozwiązań dla sklepów internetowych, m.in. IAI-Shop.com, SklepyFirmowe.pl, gForces.pl, Shoper.pl czy Trusted Shops, jak i porównywarki cen – Nokaut.pl, Ceneo.pl i Okazje.info.

Głównym partnerem akcji jest porównywarka Nokaut.pl.

„W Polsce wydatki konsumentów w internecie w 2009 roku wyniosły zaledwie 2% wydatków ogółem. Tymczasem w Wielkiej Brytanii udział handlu internetowego w tym roku przekroczy 10%. Oznacza to, że w ciągu najbliższych lat polski rynek e-commerce wzrośnie jeszcze kilkukrotnie. Nokaut.pl będzie wspierać każdą inicjatywę, która przyspieszy tempo tego wzrostu. Chcemy zachęcić ponad trzy tysiące sklepów, których oferty prezentujemy, do uczestnictwa w Dniu Darmowej Dostawy. Mamy nadzieję, że ta akcja będzie punktem milowym w rozwoju polskiego e-handlu.” – dodaje Michał Jaskólski, dyrektor R&D w Nokaut.pl.

Dzień Darmowej Dostawy przynosi korzyści zarówno sklepom, które zdecydują się wziąć udział w akcji, jak i ich klientom. Ci ostatni mają okazję zrobić przedświąteczne zakupy z dowolnego miejsca, bez konieczności spędzania wielu godzin w centrach handlowych i stania w długich kolejkach. Nie bez znaczenia jest również to, że towary zakupione w internecie są często nawet o kilkadziesiąt procent tańsze niż w tradycyjnych sklepach. Można je również zwrócić w ciągu 10 dni od momentu dostawy bez podawania przyczyny. Klienci mogą mieć też pewność, że zakupione prezenty otrzymają przed świętami, gdyż każdy sklep biorący udział w akcji gwarantuje realizację zamówienia w ciągu maksymalnie kilku dni od momentu jego potwierdzenia. Sklepy, które wezmą udział w akcji i poinformują o niej swoich dotychczasowych klientów, mogą liczyć na znaczący, czasem nawet wielokrotny wzrost obrotów.

Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie http://dziendarmowejdostawy.pl/

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu