Słuchacze wybrali najlepsze audycje w plebiscycie „33 x Trójka”

W czwartek, 11 listopada, ogłoszono wyniki plebiscytu na najlepszą – zdaniem Słuchaczy – Trójkową audycję. Najpopularniejszą spośród audycji prezentowanych przez 48 lat istnienia Trójki, okazała się „Lista Przebojów Programu 3” Marka Niedźwieckiego i Piotra Barona.

Ponad 100 audycji znalazło się kilka tygodni temu na liście umieszczonej na stronie internetowej Trójki. Były wśród nich programy, które ukazywały się na antenie wiele lat temu, jak i te najnowsze, które powstały kilka miesięcy temu. Program 3 zdecydował wybrać najpopularniejsze i najbardziej cenione audycje, prosząc słuchaczy o wytypowanie najlepszych – ich zdaniem – programów.

Ogłoszenie wyników odbyło się na antenie Programu 3 w specjalnej audycji Michała Margańskiego i Michała Nogasia „33 x Trójka”, równocześnie opublikowano je na stronie internetowej Trójki.

Głosami słuchaczy na pierwszym miejscu znalazła się „Lista Przebojów Programu 3”, stworzona w 1982 roku przez Marka Niedźwieckiego, tuż za nią – kultowy „Minimax” Piotra Kaczkowskiego, ukazujący się na antenie nieprzerwanie od roku 1968. Trzecie miejsce na podium zajął najważniejszy program informacyjny, powstający przy Myśliwieckiej 3/5/7 już od 36. lat, czyli „Zapraszamy do Trójki”.

„Bardzo się cieszymy, to dla nas – dla Piotra Barona i dla mnie – fantastyczna wiadomość! To bardzo miłe, kiedy słuchacze doceniają, to co robimy na antenie i bardzo im za to dziękujemy. „Lista” powstaje dla nich od prawie 30 lat, niezmiennie sprawia mi to ogromną frajdę i satysfakcję – tym bardziej, że okazuje się, że słuchacze tak dobrze to oceniają” – mówił po ogłoszeniu wyników Marek Niedźwiecki, ojciec-założyciel i współprowadzący zwycięską „Listę Przebojów Programu 3”.

W pierwszej dwudziestce znalazło się wiele audycji satyrycznych, które powstały w ciągu 48-miu lat istnienie Trójki, wśród nich: „60 minut na godzinę” (6. miejsce), „Kocham Pana, Panie Sułku” (7. miejsce) i „Teatrzyk Zielone Oko” (10. miejsce). Słuchacze docenili także między innymi „W Tonacji Trójki” (4. miejsce), „Manniaka po ciemku” (11. miejsce) i niezwykle popularną audycję Kuby Strzyczkowskiego „Za, a nawet przeciw” (18. miejsce).

Najlepsze 33 audycje zostaną nie tylko przypomniane na antenie Trójki (od stycznia 2011 roku), ale powstanie o nich także książka, nad którą pracę rozpoczął już Wiesław Weiss i która ukaże się w listopadzie przyszłego roku.