Selena na targach w Pekinie

W dniach 4-6 listopada Selena Shanghai Trading Co. Ltd. – chińska spółka należąca do Grupy Selena, holdingu prowadzącego produkcję i dystrybucję chemii budowlanej na całym świecie – uczestniczyła w Targach Stolarki Otworowej Fenestration 2010 w Pekinie. Stoisko Seleny, na którym zaprezentowane zostały produkty marki Tytan Professional wzbudzało duże zainteresowanie wśród zwiedzających.

Targi Fenestration to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń w chińskiej branży budowlanej, dedykowane stolarce okiennej, produktom chemii budowlanej oraz maszynom i wyposażeniu. Podczas targów Selena Shanghai zaprezentowała asortyment marki Tytan Professional, w tym: piany poliuretanowe, uszczelniacze, kleje montażowe. Uwagę publiczności przykuła również prezentacja flagowego produktu Seleny – piany Tytan Professional 65, której wydajność porównywana była z produktami innych producentów.

„Udział w tak prestiżowym wydarzeniu branży budowlanej, jakim są targi Fenestration, to szansa zaprezentowania zalet produktów Tytan Professional i korzyści wynikających z ich zastosowania. Pozwala to również – jak w przypadku piany Tytan Professional 65 – na dostarczenie chińskim klientom fachowej informacji technicznej i użytkowej o naszych produktach” – powiedział Krzysztof Domarecki, prezes zarządu SELENA FM SA, spółki kierującej działalnością Grupy.

Chiny stanowią dla Seleny jeden z kluczowych kierunków ekspansji geograficznej. Pierwszą inwestycją Seleny na rynku chińskim była założona w 2007 roku spółka joint-venture Foshan Chinuri Selena Chemical Co. Ltd., która zajmuje się produkcją silikonów na rynek chiński oraz kraje Azji Centralnej. W tym samym roku utworzono też spółkę Selena Shanghai Trading Co. Ltd., której zadaniem jest budowa sieci dystrybucji i rozwój sprzedaży. Obecnie na ukończeniu jest budowa fabryki pian poliuretanowych w Nantongu.

Produkty Grupy Selena są coraz lepiej rozpoznawane na rynku chińskim. Skorzystały z nich także firmy budujące pawilony na międzynarodową wystawę EXPO 2010. Piany poliuretanowe, uszczelniacze i kleje marki Tytan posłużyły do wykonania pawilonu kulturalnego EXPO 2010 oraz ekspozycji Malezji, Szwajcarii, Niemiec i Włoch.