Legimi jako pierwsza e-księgarnia w Polsce wprowadza „WPROST” na e-czytniki

przez | 15/11/2010

Dzięki platformie Legimi tygodnik “WPROST” jest już dostępny na e-czytnikach. Oferta dostępu do „WPROST”, jednego z wiodących ogólnopolskich tygodników, w cyfrowej prenumeracie będzie gratką dla wszystkich czytelników e-prasy i entuzjastów nowinek technologicznych.

Legimi to nowoczesna platforma dostarczania treści na czytniki papieru elektronicznego, która jako pierwsza w Polsce umożliwiła bezpośredni dostęp do księgarni z poziomu e-czytników. Jako jedyna w naszym kraju oferuje możliwość pobierania książek na e-czytniki poprzez sieć WiFi.

Obecnie do oferty Legimi jako pierwszej i jedynej e-księgarni w Polsce dołącza ogólnopolski tygodnik „WPROST”, który od maja bieżącego roku, pod kierownictwem Tomasza Lisa, wprowadził znaczące zmiany wizerunkowe i jakościowe.

„Jeszcze w październiku zapowiadaliśmy przygotowania do rozszerzenia oferty o jeden z najlepszych tygodników opinii – mówi Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi.

Dziś z dumą możemy ogłosić, iż jako pierwsi udostępniamy ogólnopolski tygodnik „WPROST” użytkownikom e-czytników w formacie EPUB. Jest on dostosowany do mobilnych urządzeń, dając możliwość powiększania rozmiaru czcionki oraz dopasowania układu tekstu do rozmiaru ekranu komputera lub e-czytnika. Zachowana została większość kolorowych ilustracji. Wszyscy użytkownicy Legimi będę mogli pobrać pierwszy numer „WPROST” na swoje e-czytniki bezpłatnie, a za kolejne trzeba będzie zapłacić 3 zł, czyli o 2 złote mniej niż za papierowe wydanie tygodnika. Co więcej, czytelnicy otrzymają najnowszy numer tygodnika wcześniej niż jego drukowany egzemplarz”.

Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań technologicznych, e-czytnik w dowolnej chwili będzie mógł pobrać najnowsze wydanie tygodnika „WPROST” bez konieczności podłączania urządzenia do komputera. Po zakupieniu prenumeraty, użytkownik otrzyma najnowsze wydanie przy każdorazowej synchronizacji (czytnika), co oznacza dla znaczącą oszczędność czasu. Dodatkową zaletą dla użytkowników usługi jest niższa cena tygodnika, przy której oszczędzają aż 40%. Jeden numer „WPROST” będzie kosztował 3zł zamiast 5zł.

Taka forma dostępu do treści zawartych we „WPROST” to także korzyści dla wydawcy, który wiąże nadzieje z urządzeniami elektronicznymi. Pozwala ona dotrzeć do nowej grupy docelowej, jaką są użytkownicy e-czytników, wśród których można znaleźć wielu tzw. early adopters, czyli użytkowników opiniotwórczych, aktywnie udzielających się w wielu społecznościach internetowych oraz blogosferze.

Dzięki technologii Adobe Digital Editionsm, wszyscy posiadacze czytników zyskali dostęp do czasopism i e-booków udostępnianych w Legimi, upraszczając tym samym zarządzanie swoją biblioteczką e-książek. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, udostępniono również darmową prenumeratę zróżnicowanych tematycznie blogów. W dalszych planach rozwoju Legimi jest udostępnienie całej oferty e-księgarni na urządzenia mobilne, jak i poszerzenie katalogu e-booków o jeszcze większą ilość bestsellerów polskich autorów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.