Internet bardziej przyjazny inwestorom p2p

Zestaw Narzędzi Pożyczkodawcy to aplikacja, której autor wygrał 5 tys. zł w konkursie ogłoszonym przez operatora serwisu Kokos.pl. Łącznie w puli nagród było 10 tys. zł, a o tym, kto wygra decydowali użytkownicy największego w Polsce serwisu pożyczek społecznościowych.

Zgodnie z oczekiwaniami organizatorów powstały funkcjonalne programy i serwisy, także na telefony iPhone. Programiści biorący udział w konkursie zgłosili aplikacje, które wspomagają pożyczkodawców w procesie udzielania pożyczek przez Internet. Dzięki temu inwestorzy zyskali wiele narzędzi ułatwiających pożyczanie pieniędzy w serwisie pożyczek społecznościowych Kokos.pl.

Zwycięska aplikacja to serwis internetowy, dostępny pod adresem http://znpd.pl. Jest on zbiorem statystyk i narzędzi ułatwiających ocenę ryzyka wybranej inwestycji. Zestaw Narzędzi Pożyczkodawcy zdobył 42% głosów spośród wszystkich oddanych w konkursie przez użytkowników Kokos.pl.

Drugie miejsce przypadło autorowi aplikacji Szybka Spłata (21% głosów), która wykorzystuje statystyki Kokos.pl do analizy danych i przedstawiania ich według określonych kryteriów. Na trzecim miejscu uplasował się program na telefony iPhone, iKokos (16% głosów) – pierwsza mobilna aplikacja związana z serwisem Kokos.pl. Organizatorzy wyróżnili także aplikację Cocos.pl (12% głosów), która pomaga generować wykresy, np. spłaconych zobowiązań.

Konkurs „Twoja aplikacja w Kokos.pl” firma Blue Media S.A. ogłosiła w lipcu br. Zachętą do udziału była pula nagród w wysokości 10 tys. zł. Zgłoszone aplikacje prezentowano m.in. na profilu facebook.com/Kokospl.