Przejdź do treści

Najnowsze rozwiązania do zarządzania bezpieczeństwem technicznym ISM EuroCenter S.A. nagrodzone

Puchar Polskiego Związku Piłki Nożnej za kompleksowy system wideonadzoru wysokiej rozdzielczości dla obiektów sportowych – AVIGILON oraz wyróżnienie za NICE Situator otrzymała ISM EuroCenter S.A. na XI Konferencji i Wystawie Monitoringu Wizyjnego ALARM w Kielcach.

PZPN docenił główną nagrodą AVIGILON CONTROL CENTER – platformę, która jest rozwiązaniem sieciowym z wbudowanymi funkcjami analitycznymi (Motion Detection) do pełnej obserwacji sytuacji w całym chronionym obiekcie sportowym. System działa w oparciu o kamery wysokiej rozdzielczości AVIGILON, które umożliwiają uzyskanie obrazów jakości HD oraz zareagowanie na zdarzenie w czasie rzeczywistym. Aplikacja pozwala na równoczesną obserwację obrazu w podziale na: obraz główny (pełny widok z kamery) oraz na wybrane przez operatora fragmenty obrazu głównego. W przypadku prowadzenia dochodzenia, na przykład w sprawie zamieszek podczas meczu, pozwala po fakcie przejrzeć zarejestrowane obrazy i przybliżyć detale na nich utrwalone. To jest niezwykle istotne w wykrywaniu różnych zdarzeń oraz w postępowaniach dowodowych prokuratury i w sądzie.

Wyróżniona na Wystawie Monitoringu Wizyjnego ALARM w Kielcach platforma NICE Situator służy do zarządzania zdarzeniami, umożliwia planowanie reakcji na zdarzenie oraz jego analizę. Sprawdza się tam, gdzie ryzyko popełnienia błędu przez ludzi może prowadzić do strat finansowych, naruszenia a nawet zniszczenia wizerunku publicznego. Platforma NICE Situator integruje i koreluje informacje pochodzące z wielu różnych systemów w całym przedsiębiorstwie oraz koordynuje działania podjęte w reakcji na te informacje. Jest stosowana w obiektach, w których występuje konieczność zainstalowania wielu punktów nadzoru na przykład na dworcach kolejowych czy lotniskach.

źródło/autor: JW PROJAN