Inicjatywa „Smoleńsk – chcemy prawdy: Czy wiesz, ile nie wiesz?”

Stowarzyszenie KoLiber to licealiści, studenci i przedsiębiorcy – młode pokolenie, któremu bliskie są wartości takie jak: ochrona własności, rządy prawa, wolność gospodarcza, odpowiedzialność za własny los oraz silne i bezpieczne państwo.

10 kwietnia 2010 r. na zawsze wpisał się w historię Polski. Podczas rocznicowej podróży do Katynia, w katastrofie pod Smoleńskiem, zginął prezydent RP Lech Kaczyński, Jego małżonka Maria Kaczyńska oraz 94 inne osoby, w tym szereg wybitnych przedstawicieli elity społeczno-politycznej i militarnej naszego państwa, oficerowie BOR i załoga samolotu. Jest listopad, minęło 7 miesięcy od katastrofy – 7 miesięcy, kłamstw, przemilczeń, zaniechań oraz działań noszących znamiona celowego sabotażu i planowej dezinformacji.

Z tego powodu nie możemy milczeć w sprawie Smoleńska. Powołaliśmy Inicjatywę „Smoleńsk – chcemy prawdy” będącą naszym kategorycznym sprzeciwem wobec działań władz państwowych oraz wielu mediów głównego nurtu, prowadzonych na szkodę interesu Polski. 

Nie jesteśmy związani z żadną partią polityczną. Nic nie przesądzamy, żadnej hipotezy nie forsujemy (w przeciwieństwie do prokuratur rosyjskiej i polskiej).Jutro wyjdą na jaw kolejne fakty i kto Ci je poda? Nikt, jeśli nie zaczniesz pytać sam i szukać odpowiedzi sam. Chcemy tylko jednego: chcemy prawdy. W imię pamięci dla ofiar, w imię polskiej racji stanu, w imię elementarnej ludzkiej uczciwości. Stań po stronie prawdy, pomóż nam, przekaż tą ulotkę innym. I najważniejsze – myśl samodzielnie i bądź patriotą.

źródło/autor: Stowarzyszenie KoLiber