Datapolis wśród finalistów konkursu na Produkt IT Roku

Redakcja czeskiego magazynu „Computerworld” ogłosiła listę tegorocznych finalistów konkursu na Produkt IT Roku 2010. Wśród nominowanych w kategorii „workflow and content management systems” znalazła się zaawansowana platforma biznesowa Datapolis Workbox. 

W tegorocznej edycji konkursu nominacje przyznawane były w 9 kategoriach. Głównym kryterium zakwalifikowania produktu do finału była innowacyjność i wyróżnianie się na tle innych zgłoszonych produktów w danej kategorii. Zgodnie z zasadami konkursu zwycięzcy zostaną wyłonieni przez jury złożone z redaktorów Computerworld oraz zaproszonych zewnętrznych ekspertów. W kategorii „workflow and content management systems” nominację otrzymała biznesowa platforma Datapolis Workbox. Oprogramowanie pozwala samodzielnie zaprojektować, analizować i monitorować skomplikowane procesy biznesowe bezpośrednio w środowisku SharePoint.

„Prosty i przejrzysty interfejs graficzny jest łatwy w użyciu zarówno dla programistów jak i projektantów procesów – umożliwia zdefiniowanie procesu bez konieczności żmudnego i czasochłonnego programowania.” – twierdzi Paweł Bujak, CEO Datapolis. „Narzędzie jest w pełni zintegrowane z platformą Microsoft SharePoint, dzięki czemu użytkownik biorący udział w obsłudze procesu, może wykonywać i informować o wykonaniu przydzielonych mu zadań w oparciu o znane mu portalowe środowisko Microsoft SharePoint” – dodaje Bujak.

Metoda modelowania procesów w aplikacji Datapolis Workbox, stworzonej według filozofii „Human-Centric Workflow Solutions”,  odzwierciedla ludzki sposób myślenia i podejmowania decyzji.

Unikalna architektura składa się z dwóch warstw – biznesowej, która pozwala na łatwe i szybkie tworzenie procesów biznesowych za pomocą schematów blokowych oraz technicznej, umożliwiającej działom IT zautomatyzowane programowanie wielu zadań określonych w procesach. Taka struktura aplikacji ułatwia wzajemną współpracę projektantów procesów i działów IT oraz skraca czas potrzebny na wdrożenie nawet złożonych procesów w firmie.